AROMATERAPIE PRO ŽENY

AROMATERAPIE A ŽENSKÉ ZDRAVÍ

PROGRAM


Program konference

LINE-UP


PŘEDNÁŠKY

Všechny přednášky budou simultánně tlumočené.

PAM CONRAD (US)

INTEGRATIVNÍ AROMATERAPIE PŘI GYNEKOLOGICKÝCH POTÍŽÍCH – MENSTRUACE, NEPLODNOST, PMS, MENOPAUZA
2 bloky přednášek

Přístup zevnitř – ven je obvyklou výzvou v praxi péče o ženské zdraví v oblasti přírodní medicíny. Pam Conrad, specialistka komplementární terapie pro ženské zdraví, nás ve dvou blocích přednášek seznámí s informacemi o osvědčených postupech integrativní aromaterapie, bylinných a výživových doplňcích a různých technikách potencování pro běžné gynekologické stavy od menarche po menopauzu. Podělí se také o případové studie ze své dlouholeté praxe aromaterapeutky. Součástí přednášek bude také seznámení s různými aromaterapeutickými nástroji/metodami, kterými lze kompenzovat nebo zmírnit mnoho ženských zdravotních potíží.

Budeme diskutovat o integrativním aromaterapeutickém přístupu pro premenstruační syndrom (PMS) a premenstruační dysforickou poruchu (PMDD) z pohledu evidence-based i ověřené praxe. Projdeme cestou perimenopauzy a menopauzy z pohledu aromaterapie. Seznámíme s evidence-based aromaterapií a praktickými tipy pro vybrané ženské zdravotní stavy (např. neplodnost, menstruační potíže, emoční pohoda).

ANGELA SIDLO (US)

BYLINY A ÉTERICKÉ OLEJE PRO HORMONÁLNÍ ROVNOVÁHU
live webinář

Angela Sidlo, zakladatelka Menopause Success™, nás provede bylino-aromatickou cestou poznání vyrovnávání hormonů přírodní cestou. Dozvíme se, které byliny a esenciální oleje mají vliv na změnu hormonů v těle. Seznámíme se s metodou AcuAroma terapie, která propojením energie esenciálních olejů a akupunkturních bodů (dle TČM) vytváří dynamické cesty k dosažení přirozené rovnováhy hormonálního systému. Součástí přednášky budou také kazuistiky a studie o bylinách a esenciálních olejích.

JULIA FALKENSTEIN (D)

MIKROBIOM A ZDRAVÍ ŽENY – AROMATERAPEUTICKÝ PŘÍSTUP
přednáška

Proč zažívacími potížemi trpí častějí ženy? Jakou roli hraje střevní mikrobiom? Jak můžeme ženám pomoci aromaterapeutickými postupy?

Stres, stimulanty, nedostatek pohybu, nevhodný výběr a příprava jídla mají negativní vliv na trávení a mohou se projevit příznaky, jako jsou zácpa, nevolnost, pálení žáhy a pocit plnosti. Současně mají na trávení často vliv i změny ženských hormonů, například během menstruace, v těhotenství nebo během menopauzy. Ženy jsou také nejvíce ohroženy syndromem dráždivého tračníku.

Trávicí potáže neovlivňují pouze trávicí trakt samotný, ale způsobují také změny fyzického, duševního a emocionálního zdraví. To je důvod, proč se těmto potížím věnovat hlouběji a zvážit využití aromaterapie jako doplňkové terapie.

DALIBOR CHYTIL

BYLINY PRO ŽENSKÉ ZDRAVÍ
přednáška

Jak bylinkami řešit hormonální balanc, PMS a zdraví menstruačního cyklu, neplodnost, endometriózu, cysty, myomy, gynekologické záněty a také jak se nachystat na jemný průběh přechodu? V jakých formách bylinky používat a na co si dát pozor? Mohou být účinné i ženské bylinné napářky? Těmito tématy vás provede přednáška fytoterapeuta Dalibora Chytila alias CityShamana.

MARIE NOE

ESTROGENOVÉ A PROGESTERONOVÉ PŮSOBENÍ ÉTERICKÝCH OLEJŮ A JEJICH SLOŽEK
přednáška

Estrogen a progesteron jsou ženské pohlavní hormony ovlivňující průběh menstruace, těhotenství a klimakteria/menopauzy. Jejich hladiny v těle kolísají buď z přirozených příčin nebo z důvodu nemoci/nerovnováhy, což ovlivňuje zdravotní i psychický stav žen. Aromaterapie tradičně nabízí pomoc s harmonizací tohoto hormonálního cyklu. V přednášce se proto zaměříme na éterické oleje, kterým se tradičně připisuje estrogenové a progesteronové působení, a pokusíme se zjistit, na kolik se tradiční doporučení a použití shoduje s výsledky dostupných studií.

GABRIELA TUATTI

PŘÍNOS NATUROTERAPIE V HOLISTICKÉ PÉČI O ŽENY
přednáška

MUDr. ZUZANA MARVANOVÁ

NEJČASTĚJŠÍ GYNEKOLOGICKÉ POTÍŽE ŽEN Z POHLEDU LÉKAŘKY
přednáška

Žena by se o své zdraví měla zajímat v každém věku, měla by se za svůj život naučit porozumět svému tělu a snáze tak poznat, je-li něco v nepořádku.

Menstruační cyklus se najednou změnil – krvácení je nepravidelné či navíc krvácí i mimo menstruaci? Příčin může být mnoho a stejně tak řešení jsou různá a každé ženě může vyhovovat něco jiného. Žena má bolesti při menstruaci a všichni v okolí jí říkají, že je to normální? I to je důvod navštívit svého gynekologa. Stejně tak je dobré se bavit o svých plánech na rodičovství a neřešit to až v momentě, kdy „to nejde“.

Role gynekologa je jednak v edukaci, tj. podání objektivních informací o daném problému a jeho řešení, ale nedílnou součástí je i konzultace – vyslechnutí a přihlédnutí k přání pacientky a jejím obavám. A to vše se pokusím shrnout ve své přednášce.

WORKSHOPY

ANNA KRUTOVÁ

AROMATERAPIE JAKO PSYCHICKÁ PODPORA PŘI LÉČBĚ
workshop

Workshop je již plně obsazen.

Stres je jednou z příčin u 80 % chronických onemocnění. Zjištění nepříjemné diagnózy může být pro pacientku silným stresorem nebo dokonce traumatem. Napětí může přinášet i absolvování náročných vyšetření nebo pobyt v nemocnici. Péče o psychiku by tedy měla být součástí běžné péče o ženy se zdravotními problémy.

V prožitkovém workshopu budete moci na vlastní kůži vyzkoušet techniky, které snadno zapojíte do péče o své klienty či do své vlastní psychohygieny. Propojení vůní s imaginací, všímavostí, prací s dechem a dalšími principy biodynamické bodypsychoterapie je velmi účinné v práci se zdroji. Vůně se pak stává průvodcem, který usnadní ženám návrat do klidu, klesne hladina stresových hormonů v těle a cesta k uzdravení je pak snazší.

VLADIMÍRA NAUŠOVÁ

HARMONY MASÁŽ PRO ŽENY ©
workshop

Harmony masáž pro ženy© vznikla z potřeb žen moderní doby a využívá tisíce let osvědčené metody. Originálně propojuje aroma a shiatsu doteky pro vyladění ženské energie. Harmonizuje ženskou psychiku a energetický tok v těle, dokonale uvolňuje. Přináší ženám všech generací příjemnou a účinnou prevenci i pomoc v mnoha oblastech ženského zdraví.

Na workshopu se seznámíte se základními esencemi, energetickými drahami a účinnými body na těle. Dozvíte se, kdy a jak je využít pro sebe i své blízké ženy v rodině.

ŠÁRKA RŮŽENA BĚHOUNKOVÁ

BYLINKY A AROMATERAPIE PRO ZDRAVÉ PÁNEVNÍ DNO
workshop

Workshop je již plně obsazen.

Zveme vás na malou výpravu k našemu středu, pánevnímu dnu. Naučíme se vnímat pánevní dno nejenom jako pouhé svaly ale jako centrum naší ženské síly. V propojení s aromaterapií a bylinkami budeme společně pečovat o naši krásnou vnitřní ženu. Zdravé pánevní dno je totiž nejen úleva od bolestí bederní páteře, pomoc při otěhotnění či s problémy se stresovou inkontinencí, ale především i vášnivý oheň uvnitř nás. Dozvíme se také o používání bylinné napářky.

DARINA HÁJKOVÁ ELLINGEROVÁ

AROMATERAPIE PRO ZDRAVOU MOČOPOHLAVNÍ SOUSTAVU
workshop

Workshop je již plně obsazen.

Podíváme se na psychosomatické příčiny potíží močopohlavní soustavy a řekneme si, jak s nimi pracovat. Projdeme si cestu močopohlavní soustavou nejen z pohledu psychosomatiky ale i vnějších vlivů. Dozvíme se, jaké éterické oleje a hydroláty mohou pomoci. Naučíme se receptury ověřené dlouholetou praxí lektorky (koupele, obklady, směsi ke vtírání do pokožky).

TERMÍN A MÍSTO KONÁNÍ

5. – 6. 4. 2024

PALÁC ARA
Perlová 5, Praha 1
MHD: metro Můstek

VSTUPNÉ

Základní vstupné

Odborní členové OSČA

Zájmoví členové OSČA

Vstupné na workshop

6.000 Kč

5.100 Kč

5.400 Kč

+ 400 Kč

Vstupné na workshop lze zakoupit pouze v kombinaci se vstupným na konferenci.

Cena zahrnuje vstup i občerstvení na oba dny konference.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Medailonky přednášejících

PARTNEŘI

PLAKÁT

HISTORIE KONFERENCÍ

XXVI. AK – Děti, vůně, pohoda

XXV. AK – Nebuďte trapný, klepejte

XXIV. AK – Aromaterapie pro ženy

XXIII. AK – Aromaterapie pro seniory

XXII. AK – Farmakologie éterických olejů

XXI. AK – Zpátky ke kořenům

XX. AK – Přírodní léčba zvířat

XIX. AK – Rozmlouvání s tělem

XVIII. AK – Alchymie v aromaterapii