Pam Conrad PGd, BSN, RN, CCAP (US)

klinická aromaterapeutka, zdravotní sestra, konzultantka, lektorka, autorka knih

Pam Conrad je zdravotní sestra a přední světová aromaterapeutka, která se specializuje na klinickou aromaterapii pro ženy a ženské duševní zdraví.

V roce 2000 absolvovala certifikovaný kurz Klinické aromaterapie pro zdravotníky. Klinické aromaterapii se nadále intenzivně věnovala. Studium obohatila o další doplňkové terapie. Absolvovala dvouletou stáž v londýnské nemocnici Queen Mary’s Women’s Hospital, kde se věnovala od prenatální až poporodní aromaterapii pod vedením Denise Tiran RCM, mezinárodní expertky na komplementární terapie vč. klinické aromaterapie v oblasti ženského zdraví. V roce 2004 absolvovala PGd v oboru komplementární terapie na University Westminster Graduate School of Integrated Health London.

V roce 2007 vytvořila evidence-based vzdělávací program aromaterapie pro ženské zdraví, který je základem několika nemocničních vzdělávacích programů pro sestry a porodní asistentky a vyvinula první programy aromaterapie pro nemocniční oddělení porodních asistentek v USA. Stále se jedná o jediný na klinických důkazech založený vzdělávací program aromaterapie pro ženské zdraví a porodnictví pro zdravotní sestry, duly a porodní asistentky v USA, Kanadě, Austrálii, Mexiku a Jižní Americe.

V USA působí jako lektorka klinické aromaterapie a konzultantka pro řadu programů v oblasti ženského zdraví, onkologie, pediatrie a hospicové péče. Pět let pracovala jako CAM konzultantka pro velkou nemocniční lékárnu, kde vyvíjeli aromaterapeutické směsi, vyhledávali evidence-based bylinné doplňky a pracovali na vzdělávacích programech a materiálech o indikacích a kontraindikacích bylin a možných interakcích s léčivy.

Pam také pracuje jako odborná asistentka v oboru komplementární aromaterapie na Indiana Purdue University v Indianapolis. Její práce vyšly v časopisech IJCA, Positive Health US/UK, AHNA Beginnings, Canadian Federation of Aromatherapy a IFPA In Essence. V roce 2012 vedla aromaterapeutický výzkum „Klinická aromaterapie pro vysoce rizikové poporodní úzkosti a deprese“ se statisticky významnými pozitivními výsledky, které publikovala v časopise Complementary Therapies in Clinical Practice.
Conrad P., Adams C., The effects of clinical aromatherapy for anxiety and depression in the high-risk postpartum woman-A pilot study Complementary Therapies in Clinical Practice August 2012

V roce 2019 napsala na žádost britského vydavatelství Singing Dragon knihu o aromaterapii pro zdravotní sestry a porodní asistentky založenou na klinických důkazech „Women’s Health Aromatherapy- an evidence-based guide for nurses, midwives, doulas and therapists“. Kniha popisuje a vysvětluje současný výzkum v oblasti aromaterapie pro zdraví žen a poskytuje praktické rady doplněné o odkazy pro praktiky. V roce 2023 následovala kniha o aromaterapii pro ženské duševní zdraví určená zdravotním sestrám, terapeutům a všem ženám „Women’s Mental Health Aromatherapy“.

Jako mezinárodní přednášející prezentovala své aromaterapeutické zkušenosti z výzkumu a praxe v Kanadě, Chile, Japonsku, Irsku, Anglii, Kanadě, Mexiku a v USA.

FB skupina: Aromatips for Nurses, Midwives, Doulas and Therapists
IG: #aromasforhealing

Angela Sidlo (US)

holistická aromaterapeutka, lektorka, autorka

Angela Sidlo holistická aromaterapeutka, certifikovaná reflexní terapeutka, AcuAroma terapeutka, odbornice a lektorka Reiki a certifikovaná koučka integrativního nutričního zdraví.

Pracuje jako ředitelka Národní asociace holistické aromaterapie (NAHA – National Association for Holistic Aromatherapy) pro Oregon. Je autorkou knihy o aromaterapii pro úspěšné zvládnutí menopauzy „Aromatherapy for Menopause Success“. Inspiruje ženy po celém světě k dosažení hormonální rovnováhy pomocí esenciálních olejů a AcuAroma terapie.

Věnuje se výuce AcuAroma terapie pro pracovníky pečující o tělo. V rámci své online školy vytvořila certifikovaný AcuAroma program pro praktiky Reiki. Angela se ve své místní komunitě podílela na vývoji a realizaci aromaterapeutickéo programu pro pacienty s rakovinou. Od roku 2016 pomohla prostřednictvím AcuAroma terapie stovkám pacientů, rodinných příslušníkům i personálu v nemocnicích. Ve své soukromé praxi používá AcuAroma terapii jako součást práce s hormonálním zdravím žen, reflexní terapií a reiki.

Velmi ráda navazuje s klienty a studenty hlubší kontakt, k lepšímu doažení uzdravení, posílení jejich znalosti a podpoření osobního i profesního růstu. Stejně ráda se propojuje s různými praktiky s cílem rozšířit jejich holistické praxe o nové aromaterapeutické způsoby. 

www.linktr.ee/Angela_Sidlo

Julia Falkenstein (D)

klinická aromaterapeutka, praktik alternativní medicíny

Julia Falkenstein pracuje jako klinická aromaterapeutka, praktik alternativní medicíny a zdravotní konzultantka v Berlíně. Vystudovala klinickou aromaterapii na německé Primavera Academie akreditované IFPA a absolvovala řadu kurzů u předních aromaterapeutů. Kromě aromaterapie vystudovala také celostní medicínu a od roku 2020 je certifikovaným praktikem alternativní medicíny. Je aktivní členkou IFPA, Airmid Institute, Forum Essenzia a Aroma Forum International.

Od roku 2022 vede Julia oddělení aromaterapie v naturopatické praxi v Berlíně. Zaměřuje se zde na holistickou a aromaterapeutickou léčbu s životním prostředím a stresem souvisejících chronických onemocnění, imunitního a trávicího systému. Od roku 2018 organizuje regionální aromaterapeutické pracovní skupiny a pořádá tematické přednášky, workshopy, školení a další akce. Od roku 2023 je výkonnou správkyní mezinárodní sítě klinických aromaterapeutů (ICAN – International Clinical Aromatherapy Network) a ambasadorkou Airmid Institute v Německu.

Dalibor Chytil

fytoterapeut, chemik

Dalibor je brněnský fytoterapeut a studovaným chemik s 10 letou praxí a zkušenostmi z práce s 6000 klienty. V praxi propojuje východní svět tradiční čínské medicíny se západním přístupem funkční medicíny. Nejvíce se věnuje ženským tématům a v poslední době také tématu dlouhověkosti, a to i na jeho youtube kanále „CityShaman“.

Marie Noe

aromaterapeutka, autorka knih, lektorka

Je aromaterapeutkou, lektorkou a autorkou, která se zajímá o aromaterapii a éterické oleje od konce 90. let. Pravidelně se účastní zahraničních i českých konferencí, čte rozsáhlou literaturu a aktivně podporuje vzdělávání v oboru a práci Odborné společnosti české aromaterapie, jejíž je čestným členem. Je autorkou knih o aromaterapii (Aromaterapie do kapsy), provozuje nakladatelství One woman press specializované na tuto problematiku a předává své bohaté znalosti na kurzech, seminářích a při konzultacích. S více než desetiletou praxí jako aroma-masérka má hluboké porozumění účinkům éterických olejů a individuálním potřebám klientů. Je inspirativní lektorkou pro ty, kdo se chtějí ponořit hlouběji do světa aromaterapie.

Gabriela Tuatti

naturoterapeutka, fytoterapeutka

Je naturoterapeutka a fytoterapeutka se specializací na gynekologické obtíže. Již 10. rok žijící v remisi endometriózy, provází ženy na jejich cestě k uzdravení. Její práce pomohla na svět nespočtu dětem diagnosticky sterilních matek přirozenou cestou a ulevila trápení nespočtu ženám. Je průkopnicí mezioborové spolupráce naturoterapie a lékařství, kdy za pomoci tradiční funkční medicíny a nejnovějších poznatků lékařské a vědecké obce mění způsob léčby gynekologických problémů žen pomocí celostního přístupu.

MUDr. Zuzana Marvanová

lékařka

Pracuje v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí, kde je šest let členkou týmu Centra pro léčbu endometriózy. Zabývá se operační i konzervativní léčbou endometriózy. Mimo tuto úzkou specializaci se věnuje i komplexní ambulantní gynekologické péči.

Anna Krutová

profesionální aromaterapeutka, lektorka, zakladatelka Školy Aromaterapie a Bylinky

Aromaterapeutka s působením v Brně. Ve své praxi se specializuje na práci s psychikou. Aromaterapii kombinuje s principy psychoterapie zaměřené na tělo (konkrétně biodynamické bodypsychoterapie podle Gerdy Boeyesen). Založila Školu Aromaterapie & Bylinky, se kterou pořádá pravidelně mezinárodní Aromakonferenci Brno a Festival Aromaterapie & Bylinky. Pořádá také kurzy pro začátečníky i pokročilé.

Šárka Růžena Běhounková

odborná aromaterapeutka, kosmetička, masérka

Ve své praxi se především zabývá celostní péčí o ženy. Své zkušenosti předává také na kurzech, které jsou zážitkové a věnují se bylinkám, aromaterapii a péči o ženské tělo, se zaměřením na problematiku pánevního dna. Bylinami a jejich účinky na lidské zdraví se zabývá už od mládí, aromaterapii pak studovala na Institutu aromaterapie v Praze.

Vladimíra Naušová

profesionální aromaterapeutka, lektorka

Třicet let se vzdělává v různých oblastech týkající se zdraví a seberozvoje. Základem její holistické praxe je aromaterapie, shiatsu doteky, jóga a výživa především z pohledu Tradiční čínské medicíny a Áyurvédy. Podporuje v uzdravování a regeneraci především ženy, které jsou v každé společnosti základem zdravé a spokojené rodiny.

Darina Hájková Ellingerová

odborná aromaterapeutka, lektorka

Nadchla se seberozvojem a ráda předává své zkušenosti a dojmy. Objevila svět aromaterapie a kouzlo jejího rychlého účinku. Aromaterapie pronikla do jejího osobního i pracovního života. Splnila si jednu ze svých výzev a úspěšně dokončila dvouleté studium Institutu aromaterapie v Praze. Toto studium završila diplomovou prací na téma: „Močopohlavní soustava jako Brána ke zdravým vztahům“.