AROMATERAPIE PRO ŽENY

AROMATERAPIE A ŽENSKÉ ZDRAVÍ

PROGRAM


PÁTEK 5. 4.

14 – 16 workshopy

17 – 19 přednáška, debata

19:30 – 21:30 networking

SOBOTA 6. 4.

9 – 18 přednášky

LINE-UP


PŘEDNÁŠKY

Všechny přednášky budou simultánně tlumočené.

PAM CONRAD (US)

INTEGRATIVNÍ AROMATERAPIE PŘI GYNEKOLOGICKÝCH POTÍŽÍCH – MENSTRUACE, NEPLODNOST, PMS, MENOPAUZA
2 bloky přednášek

Přístup zevnitř – ven je obvyklou výzvou v praxi péče o ženské zdraví v oblasti přírodní medicíny. Pam Conrad, specialistka komplementární terapie pro ženské zdraví, nás ve dvou blocích přednášek seznámí s informacemi o osvědčených postupech integrativní aromaterapie, bylinných a výživových doplňcích a různých technikách potencování pro běžné gynekologické stavy od menarche po menopauzu. Podělí se také o případové studie ze své dlouholeté praxe aromaterapeutky. Součástí přednášek bude také seznámení s různými aromaterapeutickými nástroji/metodami, kterými lze kompenzovat nebo zmírnit mnoho ženských zdravotních potíží.

Budeme diskutovat o integrativním aromaterapeutickém přístupu pro premenstruační syndrom (PMS) a premenstruační dysforickou poruchu (PMDD) z pohledu evidence-based i ověřené praxe. Projdeme cestou perimenopauzy a menopauzy z pohledu aromaterapie. Seznámíme s evidence-based aromaterapií a praktickými tipy pro vybrané ženské zdravotní stavy (např. neplodnost, menstruační potíže, emoční pohoda).

ANGELA SIDLO (US)

BYLINY A ÉTERICKÉ OLEJE PRO HORMONÁLNÍ ROVNOVÁHU
live webinář

Angela Sidlo, zakladatelka Menopause Success™, nás provede bylino-aromatickou cestou poznání vyrovnávání hormonů přírodní cestou. Dozvíme se, které byliny a esenciální oleje mají vliv na změnu hormonů v těle. Seznámíme se s metodou AcuAroma terapie, která propojením energie esenciálních olejů a akupunkturních bodů (dle TČM) vytváří dynamické cesty k dosažení přirozené rovnováhy hormonálního systému. Součástí přednášky budou také kazuistiky a studie o bylinách a esenciálních olejích.

JULIA FALKENSTEIN (D)

MIKROBIOM A ZDRAVÍ ŽENY – AROMATERAPEUTICKÝ PŘÍSTUP
přednáška

Proč zažívacími potížemi trpí častějí ženy? Jakou roli hraje střevní mikrobiom? Jak můžeme ženám pomoci aromaterapeutickými postupy?

Stres, stimulanty, nedostatek pohybu, nevhodný výběr a příprava jídla mají negativní vliv na trávení a mohou se projevit příznaky, jako jsou zácpa, nevolnost, pálení žáhy a pocit plnosti. Současně mají na trávení často vliv i změny ženských hormonů, například během menstruace, v těhotenství nebo během menopauzy. Ženy jsou také nejvíce ohroženy syndromem dráždivého tračníku.

Trávicí potáže neovlivňují pouze trávicí trakt samotný, ale způsobují také změny fyzického, duševního a emocionálního zdraví. To je důvod, proč se těmto potížím věnovat hlouběji a zvážit využití aromaterapie jako doplňkové terapie.

DALIBOR CHYTL

BYLINY PRO ŽENSKÉ ZDRAVÍ
přednáška

Jak bylinkami řešit hormonální balanc, PMS a zdraví menstruačního cyklu, neplodnost, endometriózu, cysty, myomy, gynekologické záněty a také jak se nachystat na jemný průběh přechodu? V jakých formách bylinky používat a na co si dát pozor? Mohou být účinné i ženské bylinné napářky? Těmito tématy vás provede přednáška fytoterapeuta Dalibora Chytila alias CityShamana.

MARIE NOE

ESTROGENOVÉ A PROGESTERONOVÉ PŮSOBENÍ ÉTERICKÝCH OLEJŮ A JEJICH SLOŽEK
přednáška

Estrogen a progesteron jsou ženské pohlavní hormony ovlivňující průběh menstruace, těhotenství a klimakteria/menopauzy. Jejich hladiny v těle kolísají buď z přirozených příčin nebo z důvodu nemoci/nerovnováhy, což ovlivňuje zdravotní i psychický stav žen. Aromaterapie tradičně nabízí pomoc s harmonizací tohoto hormonálního cyklu. V přednášce se proto zaměříme na éterické oleje, kterým se tradičně připisuje estrogenové a progesteronové působení, a pokusíme se zjistit, na kolik se tradiční doporučení a použití shoduje s výsledky dostupných studií.

MUDr. LUBOMÍR MIKULÁŠEK

ÚVODNÍ PŘEDNÁŠKA

 

 

 

GABRIELLA TUATTI

ÚVODNÍ PŘEDNÁŠKA


WORKSHOPY

ANNA KRUTOVÁ

AROMATERAPIE JAKO PSYCHICKÁ PODPORA PŘI LÉČBĚ
workshop

Stres je jednou z příčin u 80 % chronických onemocnění. Zjištění nepříjemné diagnózy může být pro pacientku silným stresorem nebo dokonce traumatem. Napětí může přinášet i absolvování náročných vyšetření nebo pobyt v nemocnici. Péče o psychiku by tedy měla být součástí běžné péče o ženy se zdravotními problémy.

V prožitkovém workshopu budete moci na vlastní kůži vyzkoušet techniky, které snadno zapojíte do péče o své klienty či do své vlastní psychohygieny. Propojení vůní s imaginací, všímavostí, prací s dechem a dalšími principy biodynamické bodypsychoterapie je velmi účinné v práci se zdroji. Vůně se pak stává průvodcem, který usnadní ženám návrat do klidu, klesne hladina stresových hormonů v těle a cesta k uzdravení je pak snazší.

VLADIMÍRA NAUŠOVÁ

HARMONY MASÁŽ PRO ŽENY ©
workshop

Harmony masáž pro ženy© vznikla z potřeb žen moderní doby a využívá tisíce let osvědčené metody. Originálně propojuje aroma a shiatsu doteky pro vyladění ženské energie. Harmonizuje ženskou psychiku a energetický tok v těle, dokonale uvolňuje. Přináší ženám všech generací příjemnou a účinnou prevenci i pomoc v mnoha oblastech ženského zdraví.

Na workshopu se seznámíte se základními esencemi, energetickými drahami a účinnými body na těle. Dozvíte se, kdy a jak je využít pro sebe i své blízké ženy v rodině.

ŠÁRKA RŮŽENA BĚHOUNKOVÁ

BYLINKY A AROMATERAPIE PRO ZDRAVÉ PÁNEVNÍ DNO
workshop

Zveme vás na malou výpravu k našemu středu, pánevnímu dnu. Naučíme se vnímat pánevní dno nejenom jako pouhé svaly ale jako centrum naší ženské síly. V propojení s aromaterapií a bylinkami budeme společně pečovat o naši krásnou vnitřní ženu. Zdravé pánevní dno je totiž nejen úleva od bolestí bederní páteře, pomoc při otěhotnění či s problémy se stresovou inkontinencí, ale především i vášnivý oheň uvnitř nás. Dozvíme se také o používání bylinné napářky.

DARINA HÁJKOVÁ ELLINGEROVÁ

AROMATERAPIE PRO ZDRAVOU MOČOPOHLAVNÍ SOUSTAVU
workshop

Podíváme se na psychosomatické příčiny potíží močopohlavní soustavy a řekneme si, jak s nimi pracovat. Projdeme si cestu močopohlavní soustavou nejen z pohledu psychosomatiky ale i vnějších vlivů. Dozvíme se, jaké éterické oleje a hydroláty mohou pomoci. Naučíme se receptury ověřené dlouholetou praxí lektorky (koupele, obklady, směsi ke vtírání do pokožky).

TERMÍN A MÍSTO KONÁNÍ

5. – 6. 4. 2024

PALÁC ARA
Perlová 5, Praha 1
MHD: metro Můstek

VSTUPNÉ

akce EARLY BIRD – sleva 15 % – platí do 8. 3. 2024

Základní vstupné

Základní vstupné EB

Odborní členové OSČA

Odborní členové OSČA EB

Zájmoví členové OSČA

Zájmoví členové OSČA EB

Vstupné na workshop

Vstupné na workshop EB

6.000 Kč

5.100 Kč

5.100 Kč

4.335 Kč

5.400 Kč

4.590 Kč

+ 400 Kč

+ 340 Kč

Vstupné na workshop lze zakoupit pouze v kombinaci se vstupným na konferenci.

Cena zahrnuje vstup i občerstvení na oba dny konference.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Medailonky přednášejících

PLAKÁT

HISTORIE KONFERENCÍ

XXVI. AK – Děti, vůně, pohoda

XXV. AK – Nebuďte trapný, klepejte

XXIV. AK – Aromaterapie pro ženy

XXIII. AK – Aromaterapie pro seniory

XXII. AK – Farmakologie éterických olejů

XXI. AK – Zpátky ke kořenům

XX. AK – Přírodní léčba zvířat

XIX. AK – Rozmlouvání s tělem

XVIII. AK – Alchymie v aromaterapii