Na přelomu dubna a května bude v České republice školit profesionály mezinárodně uznávaná zdravotnice, aromaterapeutka a lektorka Madeleine Kerkhof z Nizozemí. Je to jedna z největších odbornic na klinickou aromaterapii a práci s extrakty CO2, které jsou ve středobodu zájmu současné aromaterapie. Její workshopy můžete navštívit v Brně a v Praze.

Madeleine Kerkhof šíří klinickou aromaterapii po celém světě

Madeleine Kerkhof založila v Nizozemí institut Kicozo (https://www.kicozo.info), který vzdělává zdravotní sestry a ošetřovatelský personál. Jde o globální institut pro integrativní a komplementární ošetřovatelskou péči. Pravidelně přednáší na konferencích po celém světě a školí profesionály z pomáhajících profesí. Její specializace je péče o křehké pacienty jakou jsou ti s rakovinou, senioři, lidé trpící bolestí, lidé v paliativní péči a na konci života. Madeleine je autorkou knihy věnující se komplementární péči na konci života Complementary Nursing in End of Life Care a vloni vydala obsáhlou a velmi oceňovanou knihu Clinical AromaCare.

Brno (26. – 28. 4. 2024)

Klinická aromaterapie v péči o pacienty s rakovinou

Brněnský workshop je určen všem, kteří se ve své praxi setkávají s klienty trpícími bolestí či procházejícími onkologickou léčbou. V pátek se zaměří na techniku vodoléčby AquaCare, která kombinuje různé typy koupelí a obkladů. Využít ji ve své praxi mohou zdravotníci, ale také maséři či naturopati. Výborné výsledky má u klientů, kteří mají problémy s nespavostí, stresem, trávícími obtížemi, neuropatickými bolestmi či křečemi svalů. Sobota a neděle bude patřit onkologické péči. Zde může aromaterapie podpořit stále se zdokonalující medicínskou péči zejména v oblasti úlevy od vedlejších účinků a zlepšení kvality života. Madeleine Kerkhof všechny postupy podporuje případovými studiemi. Chybět nebude ani praktická část s přípravou aromaterapeutických kompozic pro nejběžnější témata. Workshop pořádá Škola Aromaterapie & Bylinky.

Praha (4. 5. 2024)

Moderní aromaterapie a CO2 extrakty

V Praze se Madeleine Kerkhof na celodenním specializovaném workshopu zaměří na práci s CO2 extrakty. Ty jsou v moderní aromaterapii stále oblíbenější hlavně díky svému komplexnímu chemickému složení. Jsou ceněnou složkou hojivých gelů, krémů a tišících přípravků. Madeleine Kerkhof je nejuznávanější odbornicí na světě na tyto extrakty, věnovala jim celou svoji knihu. Na workshopu vysvětlí rozdíly v práci s éterickými oleji a CO2 extrakty a předá praktické tipy a recepty. Workshop pořádá Odborná společnost českých aromaterapeutů.