Kdy: sobota 16. 9. 2023
Kde: ICV Mendelovy univerzity, Zemědělská 5, Brno

Sebepoškozování, poruchy příjmu potravy, úzkosti a deprese. Potíže, se kterými děti a jejich rodiče stále častěji vyhledávají odbornou pomoc. Letošní Aromakonference Brno (sobota 16. 9.) má proto téma Aromaterapie a psychika dětí. Přednášet přijedou mezinárodně uznávaní kliničtí aromaterapeuti: Jonathan Benavides z Nizozemí, Magali Lerasle-Girard z Francie a Martina Hof z Německa.

“Ambulance psychiatrů a psychologů jsou přetížené. Aromaterapie může podpořit péči o psychiku dětí ve školách, krizových centrech, sociálních službách či v domácím prostředí. Dá se jednoduše propojit s různými druhy terapie, stát se každodenním rituálem či zapojit do integrativní péče v medicínském prostředí,” říká hlavní organizátorka Aromakonference Brno Anna Krutová.

Vůně jako nefarmakologická podpora dětské psychiky bude tématem přednášky Jonathana Benavida (Nizozemí). Ten má bohaté zkušenosti jako psycholog v diagnostickém ústavu, pracoval s traumatizovanými dětmi i s dětmi se specifickými potřebami. Na konferenci se podělí o zkušenosti s technikou zaměřující se na změnu nálady prostřednictvím pozitivní aromaterapie.

Magali Lerasle-Girard (Francie) bude přednášet o péči o děti s depresemi. K tomuto tématu ji přivedla osobní zkušenost. Její depresivní syn spáchal sebevraždu. Zaměřila se proto na téma, jak provádět celou situací nejen samotného pacienta, ale i jeho sourozence či rodiče. Magali je členkou mezinárodní organizace klinických aromaterapeutů ICAN (International clinical aromatherapy network).

Julia Falkenstein (Německo) se zaměřuje na vliv střevního mikrobiomu na nálady u dospívajících a dospělých. Ve své praxi na klinice Natura Heilpraxis propojuje naturopatii, aromaterapii a péči o imunitu a trávící systém s důrazem na chronická onemocnění způsobená stresem. Její přednáška bude zaměřena na aktuální výzkum a zkušenosti z praxe.

Martina Hof pracuje v Německu jako zdravotní sestra na dětském oddělení v nemocnici. Aromaterapii používá jako nástroj, který vytváří silnější pouto mezi rodičem a dítětem. Ve své přednášce se zaměří na použití masáže v domácím prostředí u dětí různého věku.

Program organizátoři stále doplňují. Jisté je, že vyvrcholí závěrečnou debatou s propagátorkou respektující výchovy a unschoolingu Zdeňkou Šíp Staňkovou, autorkou bestselleru Děti jsou taky lidi.

Více informací a registraci na konferenci najdete zde: https://www.aromaterapieabylinky.cz/aromakonference-brno-2023/