Kdy: neděle 17. 9. 2023
Kde: Otevřená zahrada, Údolní 33, Brno

Neděle 17. září bude v Otevřené zahradě patřit opět nejvoňavější akci v republice – Festivalu Aromaterapie & Bylinky. 25 workshopů a přednášek, poradny bylinářů, aromajarmark s bylinkovým zbožím, saunové rituály, voňavé masáže, bylinková gastrozóna, tvořivé dílny. Na akci návštěvníci zažijí léčivé rostliny ve všech podobách.

“Program láká na přednášky o vlivu léčivých rostlin na imunitu, psychiku či pohybový aparát. Přednášky návštěvníkům poodhalí tajemství přírodního parfemářství. Lektoři workshopů ve venkovní kuchyni předvedou zpracování bylin jako zpestření podzimního jídelníčku nebo příprava kořenících směsí či kvašeného nápoje oxymel,” říká hlavní organizátorka Anna Krutová ze Školy Aromaterapie & Bylinky. Řeč bude i o přípravě ekologické drogerie. Speciální stan je věnován ženskému zdraví, kde se program zaměří na fáze ženského cyklu, meditaci či afrodiziaka.

Na aromajarmarku si návštěvníci prohlédnou stánky s bylinkovou kosmetikou, éterickými oleji, bylinnými čaji a sirupy, výrobce panenských rostlinných olejů, bylinných kapek. Veškeré zboží je přírodní, netoxické a ctí pravidla udržitelnosti. “Je to jedinečná příležitost vyzkoušet na vlastní nos éterické oleje od různých značek, otestovat krém či dekorativní kosmetiku. Nás jako pořadatele, účinkující, prodejce i návštěvníky spojuje láska k přírodě. A to je na akci znát. Má nezaměnitelnou atmosféru,” dodala Anna Krutová.

Ve festivalových poradnách se mohou zeptat účastníci fytoterapeutů a aromaterapeutů na konkrétní obtíže. Ve wellness zóně čeká ukázka aromamasáží, přímo v areálu bude vyhřátý saunový stan s bylinnými rituály či metličkovou masáží. Na tu je potřeba se předem registrovat stejně jako na lekce aroma jógy, tance či cvičení nohou. Gastrozóna nabízí pestré menu plné aromatických nápojů a lahůdek s kořením a léčivými rostlinami. Jako vždy bude připraven tematický program i pro děti (a jejich rodiče).

Více informací najdete na:

https://www.aromaterapieabylinky.cz/festival-aromaterapie-a-bylinky/
https://www.facebook.com/aromaterapieabylinky


Přejeme krásné letní dny a těšíme se na setkání v Brně! Zastavte se i u stánku Odborné společnosti české aromaterapie.