otazníkMezi terapeuty i veřejností se množí dotazy na používání éterických olejů značky Young Living formou Raindrop Therapy. Na americkém serveru Quackwatch.org, který se zabývá upozorňováním na šarlatánství a podvody v oblasti péče o zdraví, se už v roce 2006 objevil článek Kritický pohled na Garyho Younga, který velmi podrobně a s mnoha referencemi popisuje nekalé praktiky zakladatele značky Young Living, včetně prokázaných podvodů, za které byl odsouzen.

V závěru obsáhlého článku jeho autor uvádí, že Gary Young je nevzdělaný šejdíř s historií zatčení pro zdravotnické podvody, který opakovaně přeceňoval a falšoval své vzdělání, reference a zkušenosti. Jeho neschopnost uvědomit si meze svých znalostí a schopností přispěly k smrti vlastního dítěte. Sherman Johnson, vedoucí lékař dnes již zaniklé kliniky Young Life Research Clinic, záměrně podával smrtelné dávky narkotik dlouholeté přítelkyni a pak se pokusil skrýt své činy tím, že zfalšoval úmrtní list. Není žádný důvod se domnívat, že Young ani Johnson mají dostatek úsudku, dovedností či etiky vhodně pečovat o vážně nemocné pacienty.

Pacienti, kteří navštěvovali kliniku Young Life Research Clinic, pravděpodobně přišli o velké sumy peněz na bezcenné ošetření a byli přesměrováni od legitimních lékařských ošetření. V nejlepším případě se jejich život zbytečně zkomplikoval předepisováním složitých iracionálních režimů, které vyžadovaly předražené výrobky, prodávané pouze firmou Young Living. V nejhorším případě pacienti utrpěli přímou újmu ze zneužití éterických olejů a pochybných léčebných metod. Éterickými oleji Young Living nelze léčit nebo vyléčit žádná zdravotní onemocnění.

Autor na závěr poukazuje na fakt, že Raindrop Therapy je potenciálně nebezpečná a éterické oleje pro aromaterapii jsou dostupné od mnoha dodavatelů, kteří nedělají nesmyslná tvrzení a jejichž ceny nejsou nadsazené pochybným multilevel marketingem.