logo_finalAsociace českých aromaterapeutů se s radostí připojuje k podpoře projektu Sauna Fest Sauna Herbal Cup 2013.

 

Rádi podporujeme akce „s vůní“ a aromaterapie své místo v sauně jistě má. Přejeme všem účastníkům víkend plný zážitků, relaxace a inspirace. Užívejte si saunu i saunové rituály všemi smysly.

ph281Celostátní týden saunování začne na Kolštejně mezinárodní soutěží v saunových ceremoniálech Sauna Herbal Cup

Branná (Olomoucký kraj) – od pátku 28. listopadu do neděle 1. prosince 2013 proběhne první akce v rámci týdne saunování v ČR v Relax centru Kolštejn. Na mezinárodní akci pro veřejnost se sjede sedmnáct saunérů z osmi evropských zemí.

ph278„Letos pořádáme celostátně již čtvrtý ročník dnů saunování. První akcí o nadcházejícím víkendu je mezinárodní Herbal cup na Kolštejně, a vše vyvrcholí Saunovou nocí ve čtvrtek 7. prosince v řadě saunových resortů. Cílem akce je propagovat správné a zdravé pravidelné saunování,“ řekl organizátor Týdne saunování Pavel Hofrichter z České asociace wellness.

Na Kolštejně budou připraveny různé saunové ceremoniály, které provoní saunovou prohřívárnu a v soutěži saunérů bude mít veřejnost šanci vybrat ten nejlepší.

ph277„Samotný ceremoniál je vlastně show, nebo chcete-li saunové divadlo. Saunér přichází do sauny, vyvětrá ji čerstvým vzduchem, poleje lávové kameny podmanivými esencemi a vůněmi. Začne hrát hudba, která doprovází desetiminutový příběh. Vše dokresluje speciální osvětlení a práce s ručníky, prapory a vějíři. Je to neskutečný zážitek ze saunování,“ vysvětluje ředitel hotelu Tomáš Drápal.

Relax centrum Kolštejn najdete na náměstíčku v Brané. Akce začíná v pátek večer saunovou nocí, která skončí až o půlnoci. V sobotu se brány otevřou v 9.30 hodin a den se uzavře v 19 hodin. Návštěvníci mohou shlédnout 34 saunových ceremoniálů. Nedělní finále bude probíhat od 9.30 hodin a slavnostní předání cen vítězům proběhne ve 14.00 hodin. Informace o akci naleznou zájemci na stránkách www.vitalni-svet.cz.

Akce je pořádána se záštitou odborných asociací ABAS, APR, ČAW, AHR a CzechTourism.