V neděli 19. září se v brněnské Otevřené zahradě uskuteční největší setkání příznivců léčivých rostlin v republice. Pátý ročník Festivalu Aromaterapie & Bylinky láká na 25 workshopů a přednášek, aromajarmark, poradny bylinářů a aromaterapeutů, bylinkovou gastrozónu a tématické dílničky pro děti. Léčivé rostliny tu návštěvníci budou moci objevit ve všech možných podobách. Stánky budou nabízet čajové směsi, sirupy, tinktury, vykuřovadla, éterické oleje a hydroláty, knihy o léčivých rostlinách nebo přírodní kosmetiku a mýdla.

Hlavním lákadlem je přednáškový program. Na pěti místech současně se budou moci návštěvníci dozvědět více o léčení bylinami při ženských obtížích, bolestech svalů nebo psychické nepohodě. Na své si přijdou i fanoušci přírodní kosmetiky, pro které jsou připraveny workshopy o péči o pleť za pomocí kadidla, japonských rituálů krásy, květových vod nebo tuhých mýdel. O hormonální nerovnováze, neplodnosti, problematické menstruaci a sebepéči se bude mluvit v ženském stanu. Léčivé rostliny jako jídlo představí hned několik lektorů. Novinkou bude představení bonbonů aromuli z Rakouska, které nabízejí bezpečnou cestu, jak užívat vnitřně éterické oleje.

V rámci aromajarmarku se představí výrobci a prodejci přírodních produktů. Na vlastní nos budou moci návštěvníci očichat éterické oleje od několika firem. Na stáncích budou bylináři se svými čajovými směsmi, sirupy nebo tinkturami. Nakoupit půjde i kvalitní literatura zaměřená na léčivé rostliny. Chybět nebudou vykuřovadla, aromalampy nebo přírodní kosmetika. Velký zájem bývá i o poradny terapeutů, kde mohou návštěvníci konzultovat svoje obtíže a dostat cenné rady. Pozornost přitahuje i velká destilační souprava, ve které po celý den vzniká hydrolát nebo-li květová voda.

Na Festivalu Aromaterapie & Bylinky mohou lidé strávit celý den. Bylinkové je tu i jídlo a nápoje. A pokud někdo vyrazí do areálu Otevřené zahrady s dětmi, může s nimi vyzkoušet tvoření v tematických dílničkách. Více o programu najdete na webu: www.aromaterapieabylinky.cz.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji na smsticket.cz: https://www.smsticket.cz/vstupenky/24882-festival-aromaterapie-bylinky-2021

Kdy: 19.9.2021

Kde: Otevřená zahrada, Údolní 33, Brno, 602 00

Web: www.aromaterapieabylinky.cz

Kontakt na organizátory: Anna Krutová – mob.: 602 632 342