Kurzy

Historie a specifika bulharské damašské a bílé růže 

Zpět: Naši lektoři

Mým osudem se staly růže, které mne láskyplně provázejí celý můj dosavadní život. Pocházím z moravského královského města, který má ve svém znaku zasazenu světle růžovou růži. Nejranější vzpomínky mne vrací na babiččinu zahradu se sladkou vůni vzrostlého růžového keře. Vášeň k aroma královny květin mne přivedla do Bulharska, kde s rodinou tvoříme 100% přírodní produkty s příběhem. Vyprávějí o magii míst obklopujících každou bylinku, o láskyplných dotecích lidských rukou a úctě k přírodě. Vše začalo v roce 2020, kdy se svět zpomalil. Potřebovali jsme nové pozitivní impulsy a tak jsme založili SoZoLe Ltd. Bulgaria a o rok později SoZoLe Rose s.r.o. Česká republika. Můj život je tak protkán častými cestami mezi mými dvěma domovy a také inspirativními cestami za vůněmi zejména po Balkánském a Apeninském poloostrově.

Jsem propagátorkou opravdových vůní a zejména bulharské růže damašské a její tisícileté historie v Údolí růží neboli Údolí thráckých bohů a králů, o které s láskou přednáším a píši. Miluji jazyky, historii a svět vůní.  Řídím se mottem: “Ve vědění je síla!”. 

Vzdělání

Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy, Praha (2008), Tisserand Institute (2023).

  • certifikované vzdělávací kurzy prestižního Tisserand Institute
  • odborné přednášky např. cyklu Aromasummit u Naturopathic CE
  • bulharské herbalistické semináře

Praxe a zaměření

Zaměřuji se na popularizaci hydrolátů nejen v péči o tělo i duši, ale i v jednoduché kulinarii. Píši a přednáším o vzácné bílé růži a tisícileté historii bulharské růže damašské v Údolí růží neboli Údolí thráckých bohů a králů zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO. Zabývám se také vyhledáváním méně známých, ale tradičních balkánských bylin a ráda Vás přenesu do jejich tajů.

Aktivní členství v odborných organizacích

  • ICAN