Udělejte si v září voňavý výlet do Brna na konferenci a festival Aromaterapie & Bylinky!

V sobotu 15. září se letos podruhé uskuteční v Brně aromaterapeutická konference pod názvem Aromakonference Brno. Letos představí čtyři hosty: Dr. Petru Ratajc ze Slovinska, Ingrid Kleindienst-John z Rakouzska, Doc. Stanislava Sekretára ze Slovenska a Ing. Helenu Pluháčkovou z domácí brněnské Mendelovy univerzity. Celý program bude simultánně překládán! V neděli na odbornou část programu naváže festival Aromaterapie & Bylinky.

Petra Ratajc je vycházející hvězdou evropské aromaterapie. Bioložka, výzkumnice a pedagožka se ve své práci snaží předat odborné informace ze světa aromatických rostlin široké veřejnosti. Proto píše blog The PhytoVolatilome (https://phytovolatilome.com/), kde najdete zajímavé články o biochemii rostlin. Pro brněnské publikum si připraví přednášku zaměřenou na hydroláty a další extrakci rostlin, aby bylo zřejmé, čím se hydroláty liší a proč jsou tak účinné.

Na její vystoupení naváže Rakušanka Ingrid Kleindienst – John (https://kleindienst-john.at/). Autorka mnoha knih o aromaterapii a majitelka škol Aromaexperten-Institutu a KräuterKraftKreis, kde vyučuje aromaterapii a také fytoterapii. Ve svém příspěvku na konferenci se s posluchači podělí o praktické recepty a způsoby použití hydrolátů.

V další části programu se od hydrolátů přesuneme k rostlinným olejům. O jejich oxidační stabilitě a o tom, jak prodloužit jejich trvanlivost pohovoří Doc. Stanislav Sekretár z bratislavské Státní technické univerzity. Je autorem více než 150 vědeckých publikací a ve své práci se zaměřuje na využití přírodních látek v potravinářství, kosmetice a farmacii.

Své zastoupení bude mít i brněnské univerzitní prostředí. Ing. Helena Pluháčková vystoupí s přednáškou na téma Ostropestřec mariánský. Právě ten je u nás nejpěstovanější léčivou rostlinou. Účastníci se mohou těšit i na ochutnávky pokrutin či rostlinného oleje! Helena Pluháčková se své univerzitní práci zaměřuje na pěstování léčivých, aromatických a kořeninových rostlin a také na zpracování koření.

Součástí bohatého programu bude také bohatý raut, na kterém. návštěvníci budou moci ochutnat vegetariánské speciality bistra Prameniště a funkční nápoje a kávu od baristů vystupujících pod značkou Aromatik. I letos organizátoři pro posluchače připraví přehledná skripta, do kterých budou moci doplňovat své poznámky. Simultánní překlad programu bude řídit v oboru zkušená tlumočnice Hana Tisserand.

Konání akce bude v prostorách Sálu Břetislava Bakaly na Žerotínově náměstí v centru Brna.

Vstupenky stojí 1800 Kč. Prvních 100 zaregistrovaných účastníků dostane vstupenku na nedělní Festival Aromaterapie & Bylinky zdarma! Registraci je nutné provést předem na webových stránkách konference: www.aromaterapieabylinky.cz.Tady najdete také informace o nedělním festivalu, který i letos ovládne nádherné prostory Otevřené zahrady. Těšit se můžete na aromajarmark, přednášky, workshopy, bylinkovou a aromazónu, ukázky masáží, spoustu dobrých rad od bylinářů a aromaterapeutů a tematický program pro děti. Vstupenky jsou v předprodeji přes službu www.smsticket.cz a vloni byly dva týdny před akcí beznadějně vyprodané.

Aromakonference Brno: 15.9.2018, Sál Břetislava Bakaly, vstup: 1800Kč – https://www.aromaterapieabylinky.cz/vstupenky/

Festival Aromaterapie & Bylinky: 16.9.2018, Otevřená zahrada, vstup: 50 – 900Kč – https://www.smsticket.cz/vstupenky/13174-festival-aromaterapie-bylinky