Jsme hrdým partnerem Aromakonference Brno 2022. Členům OSČA děláme radost slevou na vstupném (kód: OSCA400).

Aromakonference Brno letos představí využití vůní a léčivých rostlin v paliativní péči

Kdy: sobota 17. 9. 2021

Kde: ICV Mendelovy univerzity v Brně, Zemědělská 5

Registrace na webu: https://www.aromaterapieabylinky.cz/konference/

Úleva od bolesti. Zmírnění nevolnosti. Zlepšení kvality spánku. Vzpomínky na šťastné životní okamžiky. Vyprovázení duše. Tato témata nabídne mezinárodní Aromakonference Brno (17. 9. 2022), která se letos tematicky zaměří na Paliativní péči. V pěti přednáškách se představí profesionálové z Velké Británie, Nizozemí, Portugalska a České republiky. Program je určen pracovníkům v paliativní, hospicové i domácí péči, aromaterapeutům i lidem, kteří jinak pomáhají lidem na konci života.

Klinickou aromaterapii budou reprezentovat dva řečníci ze zahraničí – Jonathan Benavides (Nizozemí/Portugalsko) a Madeleine Kerkhof (Nizozemí). Madeleine Kerkhof je zakladatelkou vzdělávacího institutu Kicozo, který se zaměřuje na doplňkové metody péče ve zdravotnictví. Je autorkou mezinárodně uznávaných publikací zaměřujících se na využití aromaterapie v péči o umírající. Ve svém příspěvku se zaměří na řešení nepříjemných symptomů u těžce nemocných a umírajících. Zmíní recepty pro zmírnění bolestí, dušnosti, kožních potíží nebo pro hojení ran. Jonathan Benavides pracuje v integrativních týmech zdravotnických zařízení v Holandsku nebo také Norsku. Sám má pak soukromou praxi v Portugalsku a Holandsku. Ve své praxi se zaměřuje na práci s psychikou. I o tom tedy bude jeho přednáška na Aromakonferenci Brno.

Felicity Warner z Velké Británie se s brněnským publikem spojí živě přes internet. Je zakladatelkou hnutí The Soul Midwives (duly pro umírající). Autorkou knihy o posvátných olejích, které se po staletí používají při péči o umírající. V přednášce představí pět éterických olejů, které mohou “uzdravit” duši odcházejícího člověka a tím ho dostat do lepší psychické pohody.

Své reprezentantky bude mít i Česká republika. Šárka Staňková je ošetřovatelkou v Hospicu Frýdek-Místek, kde zavedla aromaterapeutické metody, vede o nich záznamy a vytvořila i speciální směs pro umírající. Podělí se o praktické zkušenosti z chodu hospicového zařízení. Jana Urbanová je aromaterapeutkou, která také dochází do hospiců a školí personál hospiců. V současné chvíli připravuje ve spolupráci s Asociací českých aromaterapeutů a Cestou domů metodiku pro použití aromaterapie v paliativní péči v České republice.

Na celodenní program odborné Aromakonference Brno navazuje v neděli Festival Aromaterapie & Bylinky, který je určen široké veřejnosti. I na něm mohou zájemci navštívit až 25 workshopů a přednášek, poradit se s bylináři a aromaterapeuty, nakoupit zboží z léčivých rostlin od čajů přes kosmetiku až po bylinková pesta, ochutnat bylinkové nápoje a pokrmy. Návštěvníci konference mají vstup na tuto akci zahrnut v ceně registračního poplatku. Více informací najdete na webu Školy Aromaterapie & Bylinky zde: https://www.aromaterapieabylinky.cz/