IMG_1160

Teď ve 14 hodin místního času máme to vystoupení taiji (úvod do sportovních her). Už to chtěli vidět a divili se, že neděláme všichni to samé a že to nemáme připravené. Nechápou, že jsme se poznali až na ambasádě u víz, že máme každý jiný styl a jiného mistra a že na odjezd jsme měli čtyři dny… Tak si udělali choreografii sami.

VIDEO – SLAVNOSTNÍ CEREMONIÁL, VIDEO –  VYSTOUPENÍ

IMG_1166Já s Lenkou musím být na jedné čáře a v kruhu, ostatní jsou vyrovnaní podle sloupů hřiště.Příchod a odcho na hřiště je také striktně daný. No jsem na to zvědavý. Jeli jsme dvěma taxiky do půjčovny pro oblečky na taiji. Nevím ani proč, protože je tam bafli bez vyzkoušení a zase jsme taxikem jeli zpět. Před hotelem nám je dali, ať si je nějak rozdělíme. Oblečky dlouho neviděli pračku…

IMG_1178Jinak úvod do TČM byl hezký. Byl včetně ukázek různých technik. Měli bychom se učit dg. metody – naslouchání, dotazování, pozorování a pohmat včetně pulzů. Pak aku, tuinu, baňkování, moxování – i když to všichni umíme, tak to v čínském podání bude skvělé.

… uf, tak to máme za sebou – ceremonii. Bylo to jako o olympiádě. Hezké Číňanky s cedulemi a za nimi družstva, nošení praporů včetně vytažení praporů s čínskou hymnou a i mažoretky. My jsme nastoupili po hymně. Bylo nás šest Čechů. Já s Lenkou uprostřed a ostatní čtyři, kteří každý cvičil jinou sestavu.

IMG_1190Po skončení byl aplaus a paní prezidentka nemocnice na nás mrkala s upřímným úsměvem a palcem nahoru. Pak začaly soutěžit jednotlivá družstva a mi pak převlek do doktorského a vzhůru na JIP novorozenců…