Ohlédnutí za XVII. Konferencí Asociace českých aromaterapeutů
„Tanec molekul“ s Eliane Zimmermann – očima Zuzany Grigarové

První listopadový víkend bývá už tradičně ve znamení vůní a společného sdílení zážitků s nimi. Nejinak tomu bylo i letos. V malešickém hotelu Populus zněla dva dny němčina – přednášející Eliane Zimmermann zde společně s účastníky nahlížela do tajů molekul éterických olejů, a činila tak velmi zábavnou a zajímavou formou. Rozhodně nešlo o suchopárné povídání o chemických vzorcích (i když na ty také došlo), Eliane molekuly nechala tančit! Myslím, že vzorec isoprenu si od té doby už budu navždy pamatovat, když jsem měla možnost spatřit isoprenovou jednotku poskládanou z účastníků i s dvojnými vazbami…
Kromě jiného jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o různých éterických olejích, včetně těch méně známých – ty jsme si mohli i očichat, stejně jako větvičku z jasmínu a tee tree, které rostou Eliane u jejího domu v jihozápadním Irsku.
V neděli jsme pak začali program bonbóny – tvorba molekul z barevného žužu patřila zcela určitě k vrcholům programu. Pak si šlo snáze představit, jaké účinky éterické oleje mají a jak je lze použít například pro zmenšení potíží při Alzheimerově chorobě, demenci či pro zmírnění stresu.
V průběhu konference byl také čas pro nákup nových výrobků od sponzorů a debatu s přáteli na sobotním večerním posezení s dobrým jídlem.

FOTOGALERIE Veroniky Jiravové