IMG_4258
„Chci velmi poděkovat AČA za pozvání na letošní konferenci. Cítil jsem se mezi vámi velmi dobře. Doufám, že jste se inspirovali k cílené péči o akupresorní body
a k meridiánové masáži. Velmi si cením vašich krásných darů v podobě zeleného skla a kvalitního vína.

V neděli jsem měl tu čest pracovat s tak krásným miminkem, byl to pro mě velmi neobyčejný a nečekaný zážitek – za který, také děkuji.
Nakonec ještě jednou zopakuji,  existuje mnoho seriózních/ fádních organizací
po celém světě,  ale po sobotním tanci a báječné pohostinnosti,  mohu říct jediné – AČA určitě tancuje nejlíp !!!
Doufám, že se s některými z vás v budoucnu znovu setkám a přeji všem úspěch, zdraví a prosperitu. Dejte si po kapce černého smrku a kadidla na bod  CV 17 – zhluboka dýchejte … usmívejte se, jděte dále do světa a šiřte Qi.“
Alan
‚ I want to say a huge thank you to the ACA for inviting me to speak at the conference this weekend. I felt so welcomed by all who attended.
I hope you are inspired to practice the points and the meridian massage. Your kind gifts of the beautiful glass and the wine is hugely appreciated.
A very special and unexpected moment on the Sunday was being given the real privilege of working with such a beautiful baby – thank you for that also.
Finally – I will say this again – there are many serious / dull organisations around the world – but after Saturday’s dancing and the great hospitality – the ACA definitely rocks the best!!
I hope to see some of you again in future and I wish all success, health and prosperity to you.
Place a drop each of Black Spruce and Frankincense onto CV-17 – breathe deeply…smile and go forth into the world and spread Qi.‘
Alan