Datum
17. 03. 2024

KURZ JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN. HLÁSIT SE JE MOŽNÉ POUZE EMAILEM JAKO NÁHRADNÍK.

 

Lektorka

Kateřina Kloudová – česká aromaterapeutka, parfumérka a zakladatelka Aroma ateliéru
Absolventka přední školy éterických olejů Aromahead institutu (USA). Kateřina se parfemářskému řemeslu učila u věhlasné parfumérky Mandy Aftel. Studovala přírodní parfémy u izraelské designérky vůní a nadšeně se účastní mistrovského kurzu u parfumérky z Velké Británie. Jako parfumérka spolupracuje se společnostmi z České a Slovenské republiky. Má desetileté zkušenosti z oboru.

Popis kurzu

Naučte se trénovat svůj nos jako profesionál a tvořit parfém s lehkostí. Pojďme spolu prozkoumat přírodní parfémy. Vraťme se do doby, kdy staré knihy měly nové listy a parfuméři nepoužívali syntetické ingredience. Kurz je o poctě parfemářskému řemeslu, kterému navrací jeho původní význam – spouštět silné emoce, které nás transformují. Pro Vaši inspiraci je připravena současná, stejně jako historická sbírka parfémů, z nichž některé jsou staré sto let. Kurz je o hravém objevování odkazu starých mistrů a tvoření parfému v moderním pojetí.

Kurz je o míchání vonných přísad a jejich přeměny v něco, co je více než jejich pouhý součet. Kurz je o touze tvořit, nepodléhat trendům, vtisknout do parfému svoji osobitost. Spolu s lektorkou zahodíte parfemářské mýty za hlavu a nastavíte svou mysl na svobodné vyjádření Vaší kreativity. Vaši vůni si budete moci navrhnout ze stoprocentně čistých éterických olejů francouzské destilérie Florihana. Budete si moci vybrat také z kolekce vzácných éterických olejů a unikátních absolue slavné parfumérky Mandy Aftel nebo osobní sbírky Kateřiny Kloudové, kterou sestavila na svých cestách za jedinečnými esencemi.

Na kurzu propojíte teorii s praxí pro váš skvělý zážitek, užitek ze znalostí a zkušeností profesionální parfumérky. Teorie se bez praxe neobejde a jen praxe nevede ke krásnému parfému. Bez teorie by bylo vaše míchání vůně zmatené. Proto jsou potřeba znalosti a pochopení architektury parfému.

Náplň kurzu

Teoretická část

 • trénink čichu
 • seznámení s bezpečným použitím éterických olejů
 • znalost materiálů a jejich hodnocení
 • klasifikace vůní
 • design parfému
 • dva různé přístupy k tvorbě přírodního parfému

 

Praktická část

V kreativní části kurzu budete kultivovat svůj čich pomocí meditace nad vůní, poznávat rostlinné vonné látky a jejich působení na vás. Budete se procvičovat ve dvou různých technikách míchání parfémů a vyrobíte si originální vůni – vonnou kompozici ve frakcionovaném kokosovém oleji (20ml). Připravíte si horizontální a vertikální akordy a přírodní eau de cologne v alkoholovém základu. Aby vše krásně ladilo, je k tomuto kurzu potřeba Vaše příprava.
Nejpozději do 3. března 2024 nám zašlete na e-mail: kurzy@aromaterapie.cz název Vašeho parfému, který si chcete na kurzu připravit. Spolu s názvem parfému zašlete nástěnku nálady MOODBOARD, která je vizuálním vyjádřením emocí, které Váš parfém vzbuzuje. Pod vedením lektorky na kurzu přeměníte Vaši vizualizaci na přírodní vonné materiály, které seskupíte do akordů. Po zaplacení kurzu obdržíte informace, jak si nástěnku nálady připravit.

Cena kurzu

Cena kurzu je 3.650 Kč, pro zájmové členy OSČA 3.300 Kč, pro odborné členy OSČA 3.100 Kč.

Cena zahrnuje:

 • individuální péči lektorky – kurz je koncipován maximálně pro osm účastníků
 • skripta s podrobnými informacemi včetně manuálu tvorby vonných kompozic
 • čerstvé a kvalitní ingredience pro výrobu přírodního parfému
 • inhalační tyčinku pro meditaci nad vůní
 • botanický parfém vyrobený na kurzu
 • minimalistické etikety a obaly, které vznikly ve spolupráci s designéry
 • malé občerstvení a nápoje (káva, čaj, voda)
Kontakt

kurzy@aromaterapie.cz

Čas konání

Neděle 17. března 2024 10 – 17 h

rezervace

Po odeslání přihlášky Vám do 2 dnů zašleme údaje k platbě.

Tato akce je již plně obsazena.