Datum
19. 09. 2020 - 20. 09. 2020

lektorka: Lenka Nováková

Co je dietetika podle Tradiční čínské medicíny?

Aby naše tělo bylo zdravé a my se cítili dobře a plni sil a dobré nálady, musí být naše tělo v rovnováze a harmonii. Tradiční čínská medicína se na tělo dívá jako na jeden celek a tak s ním i pracuje. Dietetika je nedílnou součástí Tradiční čínské medicíny. S trochou nadsázky by se dalo říci, že by žádná léčba nemohla dobře fungovat, kdybychom jí nedoplnili úpravou našeho jídelníčku. Právě v nemoci je nejdůležitější správné stravování.

Pokud si ale přejeme, abychom byli stále zdraví a plní sil, aby u nás nepropukla žádná nemoc, není nic jednoduššího, než se stravovat dle zásad TČM, což je především zohlednění ročních období a úprava potravin dle počasí a období, ve kterém se právě nacházíme. Jinak tedy budeme jíst v létě – kdy se chceme ochladit a úplně jinak například v zimě, kdy je potřeba tělo a organismus zahřívat. I v dietetice pracujeme s principy Yinu a Yangu.

Na našem semináři si povíme o základních principech Tradiční čínské dietetiky, o tom, jak jednotlivé potraviny upravovat, abychom posílili právě náš organismus. Zde nefunguje jeden recept a doporučení pro všechny stejně. Je zapotřebí ke každému jednotlivci přistupovat individuálně. Každý máme jiné potřeby a jsme v jiném rozpoložení a to je potřeba zohlednit. Ukážeme si tedy, jak na to. Povíme si o jednotlivých disharmoniích v těle a k nim si doporučíme potraviny, které stav dovedou obrátit. Doporučíme si i jednoduché recepty pro každodenní použití.

Po absolvování semináře budete schopni pomoci sobě i svým blízkým a to pouze pomocí jídla nebo můžete dietetiky využít jako podpůrné léčby k aromaterapii či jiným technikám. Budete si jisti v tom co kdy uvařit a získáte celkový přehled a ucelené informace o Tradiční čínské dietetice.

Doba konání:

  • Sobota: 9-19 hod., Neděle: 9-16 hod.
  • Cena: 3.100.- Kč
  • Sleva: Při platbě celé částky do 30 dnů před zahájením kurzu máte nárok na snížení Vaší ceny o 300 Kč. O 300 Kč si při splnění daných podmínek sami, prosím, ponižte Vaši platbu.

 

Doplňující informace:

po odeslání přihlášky je automaticky generován potvrzovací mail s bližšími informacemi o kurzu a platbě. V případě, že jej neobdržíte, zkontrolujte  prosím SPAM.

Pokud nebude kurz uhrazen do 14 dní od rezervace, bude rezervace zrušena.

V případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte na kurzy@aromaterapie.cz.

rezervace

Po odeslání přihlášky Vám do 2 dnů zašleme údaje k platbě.

Objednávky pro tuto akci jsou uzavřeny .