Datum
07. 12. 2024 - 08. 12. 2024

Místo konání
Libocká 213/39, Praha 6

Lektorka

Michaela Suchá – odborná aromaterapeutka, absolventka Institutu aromaterapie, milovnice života v souladu s přírodou a s tím spojené přírodní ale bezpečné péče. Autorka dvou knih Zelená kosmetika a Minerální kosmetika, blogerka se zaměřením  na recepty DIY bezpečné kosmetiky, aromaterapeutka se zaměřením využívání éterických olejů v kosmetice, absolventka prestižních zahraničních aromaterapeutických, fytoterapeutických a kosmetických kurzů (Tisserand Institut, LabAroma, Herbal Academy, Institut of Personal Care aj.), zakladatelka Akademie holistické sebepéče.

Popis kurzu

Objevte kouzlo aromakosmetiky, kde se péče o pokožku snoubí se smyslovým požitkem vůní. První den vás zasvětíme do tajů, jak látky  pronikají pokožkou, jak rozeznat různé typy pleti a jak bezpečně vyrábět topické produkty v domácích podmínkách. Naučíte se základy aromadermatologie a správný výběr surovin pro každý typ pokožky. Druhý den se ponoříme do praktických dovedností – budete pracovat s formulačním diagramem a vlastnoručně si vyrobíte čisticí tonikum, hydratační a olejové sérum, denní i noční krém. Tento kurz vám umožní nejen vytvářet si vlastní kosmetiku, ale také hýčkat svou pleť a dodat jí zdraví a krásu přímo z přírody.

Náplň kurzu

Aromakosmetika v sobě propojuje péči o pokožku se smyslovým prožitkem prostřednictvím vůně. Před samotnou výrobou je důležité porozumět mechanismům fungování pokožky a tomu, jak mohou éterické oleje působit na pokožku přímo, ale i prostřednictvím ovlivňování naších emocí.

1. den – teoretická část

  • mechanismus pronikání  látek pokožkou
  • typologie pokožky
  • zásady bezpečné výroby topických produktů
  • typy produktů
  • rozdělení surovin na základě typologie pokožky
  • aromadermatologie

 

2. den – praktická část

  • práce s formulačním diagramem
  • výroba 5 produktů – čisticí tonikum, hydratační a olejové sérum, denní a noční krém

 

Cena  kurzu

Cena kurzu je 5.800 Kč, pro zájmové členy OSČA 5.250 Kč, pro odborné členy OSČA 4.900 Kč.

Kurz je určen přednostně pro aromaterapeuty, kteří si chtějí rozšířit své znalosti a dovednosti v oblasti aromakosmetiky, ale i všem zájemcům o péči o pleť přírodní cestou.

Kontakt

kurzy@aromaterapie.cz

Čas konání

sobota 7. 12. 2024 10 – 18 h
neděle 8. 12. 2024 9 – 16 h

rezervace

Po odeslání přihlášky Vám do 2 dnů zašleme údaje k platbě.