Datum
01. 12. 2023

Místo konání
Praha

Milí členové,
srdečně Vás zveme na letošní členskou schůzi Odborné společnosti české aromaterapie, Asociace českých aromaterapeutů, která se bude konat 1. 12. 2022 v Praze. Konkrétní místo určíme podle počtu přihlášených účastníků.
Jako překvapení jsme k letošní členské schůzi připravili workshop Dr. Seana Coughlina na téma starověkých vůní.

Program schůze

16 –18 h     workshop
18 –19 h     členská schůze
od 19 h        společné posezení

Workshop bude členské schůzi předcházet, bude omezený počtem účastníků a bude za symbolický poplatek. Členská schůze je přístupná všem členům, zdarma, stejně jako následné společné posezení. K posezení bude připraveno občerstvení. Zúčastnit se můžete, kterékoli části programu.

Workshop – Přivoňte ke starověku

Budeme hovořit o mýtech a příbězích vonných materiálů v antickém Středomoří. Ponoříme se do jednoho z prvních mezikulturních parfémů řecko-egyptského světa: Metopion. Přivoníme, osaháme a ochutnáme rozdíly mezi surovinami používanými v minulosti a ingrediencemi, které se v parfemářství používají dnes: hořká mandle, kardamom, galbanum, myrha, kalamus a další.

Workshopem nás provede Sean Coughlin, Ph.D., který pracuje na Oddělení pro studium antického a středověkého myšlení na  Filosofickém ústavu AV ČR. V současné době vede výzkumnou skupinu s názvem Alchemies of Scent, která zkoumá historii a vědu řecko-egyptského parfemářství.Spolupracuje s vědci, lékařskými profesionály a umělci. Podílel se na výstavách v Medical History Museum v Berlíně a National Geographic Museum ve Washingtonu.

Cena workshopu

300 Kč


rezervace

Po odeslání přihlášky Vám do 2 dnů zašleme údaje k platbě.

Objednávky pro tuto akci jsou uzavřeny .