Bylinářská sezóna pomalu ťuká na dveře. Za pár týdnů nastane pravý čas pro sběr kořenů, pupenů a zelených výhonků. Brněnský spolek Aromaterapie & Bylinky proto připravil sérii jarních workshopů a přednášek, které se zaměří na bylinné tinktury, očistu a opečování těla po zimě, ženské zdraví, bylinkové vaření nebo na přípravu cestovní aromalékárničky. Šest témat a šest různých lektorů.

Březnová porce kurzů představí tři fytoterapeuty. Seriál otevře workshop o bylinných tinkturách (12.3. a 2.6.2020), který povede Veronika Němcová (Aromapflege & Mehr. Tiroll.). Ta žije trvale v rakouských Alpách a sbírá zde léčivky v panensky čisté přírodě. V sobotu 21. března se můžete zúčastnit celodenního kurzu bylináře Vláďi Vytáska na téma Byliny pro jarní očistu. V plánu je i praktická bylinková vycházka. 26. března v podvečer se můžete setkat s fytoterapeutkou Monikou Poledníkovou na semináři Léčivé byliny pro život ženy. Řeč bude o ženských obtížích jako je hormonální nerovnováha, bolesti hlavy, přibývání na váze nebo vypadávání vlasů.

V dubnu dostane prostor aromaterapie. 18. dubna to budou rostlinné oleje. Na pětihodinovém workshopu bude o jejich benefitech pro zdraví a využití při péči o pleť hovořit Kateřina Polívková (Dobré vůně). Účastníci otestují na vlastní kůži a také ochutnají desítky panenských rostlinných olejů. Z kurzu si odnesou také obsáhlá skripta a vzorky vlastních směsí. Dopoledne 28. dubna bude patřit maminkám s dětmi. Anna Krutová (Aromaterapie Brno) pro ně povede workshop Přírodní cestou, na kterém se dozvíme o bylinkách a aromaterapii na cesty.

V květnu uzavře jarní seriál spolku Aromaterapie & Bylinky kurz zdravého vaření s bylinkami, který povede Eva Huňková (Za šípkovým keřem). Půjde o opravdovou lahůdku plnou praktických receptů, spousty ochutnávek a tipů, jak na jaře využít jednoduše byliny v kuchyni. Informace o všech přednáškách a workshopech najdete na stránkách spolku

www.aromaterapieabylinky.cz.