Adéla Zrubecká
Magazín o léčení pomocí voňavých éterických olejů s Adélou Zrubeckou z Asociace českých aromaterapeutů

Radio Petrov 23.1.2015 záznam

5541_270x0x75Vůně se nám zarývají hluboko do paměti. Schválně: jak to vonělo u babičky pod peřinou? A co vám připomíná heřmánkový čaj? Jaký parfém měla vaše první láska? Čich je spojen přímo s naším nevědomím, a tak v nás vůně vyvolávají emoce, ať chceme nebo nechceme. Této síly využívá aromaterapie, o které jsme si v Magazínu rádia Petrov povídali s Adélou Zrubeckou z Asociace českých aromaterapeutů.

Byliny využívá člověk k léčení od nepaměti a dodnes jsou také hlavním zdrojem léčivých látek pro farmaceutický průmysl. Ke kořenům se vrací alternativní léčba aromaterapií. Používá voňavé éterické oleje z rostlin, které se získávají většinou destilací nebo lisováním. Vznikne tak velmi silný koncentrát a mix léčivých látek, který můžeme buďnakapat do aroma lampy, dát si ho do koupele, použít na masáž nebo z něj udělat třeba obklad. Vysoce kvalitní éterické oleje se míchají s panenskými rostlinými a vzniká tak výživný koktejl pro náš organismus.

Pár kapek léčivé směsi nám tak může pomoci od nachlazení, stresu, špatné nálady nebo modřiny. Pojďte k aromaterapii přivonět a pusťte si magazín zde v archivu na našem webu.