Jsme česká společnost, průkopník přírodní aromaterapeutické pečující kosmetiky. Od roku 1994 vytváříme produkty, které vnášejí krásu a harmonii do života našich zákazníků.

Od začátku je kosmetika postavená na síle éterických olejů. Neznáme totiž nic účinnějšího na vyladění všech úrovní lidského cítění – éterické oleje ulevují tělu, pozvedají ducha, posilují intuici… Ve spojení s rostlinnými oleji jsou tím nejspolehlivějším pečovatelem o přirozeně krásnou, vláčnou a vyživenou pokožku. Příroda se stala naší strážkyní kvality. Proto jsme v roce 2007 iniciovali zavedení certifikace přírodní a bio kosmetiky (CPK a CPK Bio).

V Nobilis Tilia pečujeme kosmetikou o ženy, muže i děti, o těhotné maminky, šestinedělky i o osoby se specifickou péčí, jako je třeba ekzematická pokožka. V naší nabídce najdete výběr produktů a potřeb pro profesionální i laickou aromaterapeutickou praxi – éterické oleje z celého světa, včetně bio kvality, praktické difuzéry a zvlhčovače vzduchu, neglazovanou keramiku nebo obaly pro výrobu vlastních terapeutických směsí.

Na začátku našeho příběhu stojí vášnivý přírodovědec, botanik a sportovec PaedDr. Zbyněk Šedivý. Založení firmy v roce 1994 v Krásné Lípě na severu Čech bylo přirozeným pokračováním jeho celoživotního zájmu o léčivé byliny a zdraví člověka i přírody.

V roce 2003 se ke Zbyňkovi připojují Adéla a Petr Zrubečtí. S jejich novým svěžím pohledem a s růstem firmy přišlo hledání: hledali jsme však něco jiného než jen laboratoř, kancelář, výrobnu a sklad. Hledali jsme místo k životu. K životu uprostřed přírody naplněnému tvořením, radostí a rovnováhou. Našli jsme Vlčí Horu. Probudila nás vše, co takové místo může probudit: zvědavost, odhodlání, odvahu. Radost. Respekt. A také cit pro rovnováhu. Stali jsme se součástí dějů, jež řídí sama příroda. V novém místě jsme začali také naplňovat náš sen o vytvoření Centra aromaterapie, v němž spojíme přírodu, odpočinek i vzdělávání.

Ve Vlčí Hoře tak najdete Návštěvnické centrum s podnikovou prodejnou kosmetiky, kde vám rádi poradíme s výběrem produktů přímo pro vás. V přilehlé Bylinkové čajovně zase můžete ochutnat čaje, výbornou kávu i naše denní dobroty od regionálních dodavatelů. Celý areál společnosti obklopuje přírodní zahrada, postavená na principech permakultury a biodynamiky. Těšíme se na vás na viděnou ve Vlčí Hoře!

Nobilis Tilia
www.nobilis.cz
nobilis@nobilis.cz, 412 383 421