žena a život s AdélkouZajímá vás jak Adéle Zrubecké, člence Výboru AČA a lektorce Institutu aromaterapie změnila aromaterapie život? Čtěte rozhovor v Ženě a život.

Bylinky a aromaterapii využívali lidé k pěstění a léčení těla i duše už od pradávna. Snad i proto se k ní v dnešní přetechnizované době stále více lidí vrací. Naváhejte a vyzkoušejte si její účinky i vy. Stojí to za to!

Doby, kdy se o přírodní kosmetiku zajímala jen hrstka vyznavaček zdravého životního stylu, jsou dávno pryč. Dnes ji najdete téměř v každé koupelně a její obliba stále stoupá. Ptáte se proč? Ten hlavní důvod je, že ji dobře snáší i velmi přecitlivělá pleť, dokáže velmi efektivně zmírnit ekzémy, lupenky, akné a další trápení s pokožkou.

Bio nebo přírodní?
Tápete mezi přírodní a bio kosmetikou? Certifikovaná bio kosmetika obsahuje ty nejkvalitnější rostlinné suroviny, ale především přesně daný podíl rostlin z ekologického zemědělství (proto označení BIO či CPK BIO). Nenajdete v ní žádné parabeny, barviva, silikony, konzervační ani barvicí látky a chemické faktory. Zajímá vás, jak dlouho vydrží? Záleží na konkrétním složení daného přípravku, ale minimálně rok a některý i dva. Jestliže chcete trvanlivost prodloužit, nesahejte do něj prsty, nabírejte jej špachtličkou a uchovávejte na tmavém a chladném místě. Z tohoto důvodu jsou dokonce některé přípravky baleny v tmavě fialovém skle. Přírodní kosmetika se naopak nedrží tak striktních pravidel. Využívá však vysoké procento přírodních extraktů a omezuje používání dalších přídavných látek. Její složení ale není 100% přírodní, může obsahovat například přidanou parfemaci.

Která je pro mě ta pravá?
Ať už se rozhodnete jakkoli, nemusíte zatraco­vat ani běžnou péči, na kterou jste byla doposud zvyklá, i ta obsahuje pleti prospěšné látky. ­Ovšem vsadit alespoň občas na přírodu, bylinky či aromaterapii, stojí rozhodně za zkoušku. Třeba vás o tom přesvědčí i rozhovory s odborníky na slovo vzatými na dalších stránkách.

Jak si správně vybrat? Čtěte v nové Ženě a život na straně 90-97.

Zena a zivot_rozhovor_4_150610 (1)