Saunafest_A5_verze2-page-001V půlce března se v Cedrus Spa na Pardubicku uskuteční největší svátek zážitkového saunování v ČR s názvem SaunaFest 2014. Účast v soutěžní části přislíbilo 26 saunérů z 9 zemí a pod jejich taktovkou proběhne během tří dnů celkem 50 saunových ceremoniálů. Ty se stávají nedílným zpestřením pobytu v sauně již i v řadě saun a wellness center v ČR a zvyšují tak atraktivnost saunování u široké veřejnosti.

Na návštěvníky, milovníky saunování, čeká v Cedrus Spa od 14. do 16. března 2014 velkolepá podívaná. SaunaFest 2014 nabídne vedle soutěžních saunových ceremoniálů také exhibice zahraničních hostů a bohatý doprovodný program. Návštěvníci si mohou vyzkoušet saunové procedury – hammam, ruské metličkování, beauty procedury jako je solný peeling nebo medová saunová kosmetika. Vedle prohříváren Cedrus Spa zde bude k vyzkoušení i venkovní sudová sauna CARETTA.

Soutěžící saunéři, kteří patří mezi špičku v ČR, předvedou v oficiálním „Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech“ své pojetí zážitkového saunování. Saunový ceremoniál je zážitkem v sauně, kdy saunér polévá kameny na kamnech vodou s vonnou esencí a následně rozvíří horký vzduch ručníkem po sauně. Moderní saunové ceremoniály jsou pak doprovázeny hudbou a speciálními světelnými efekty a mají svůj příběh. Jde vlastně o desetiminutové divadlo přímo v sauně. Hodnotit se bude nejen celkové provedení ceremoniálu, ale také znalost vonných esencí a komunikace s návštěvníky. Výherci českého mistrovství čeká cesta na mistrovství světa a další zahraniční soutěže. Vítěz pak získá zájezd jachtou Silva podél Chorvatských ostrovů od CK Natur Travel a další hodnotné ceny.

V rámci Saunafestu proběhne také druhá, mezinárodní „Velká cena ČR v saunových ceremoniálech“. Zde se čeští saunéři utkají o přízeň poroty s těmi nejlepšími saunéry ze světa. O tom, že mají šanci svědčí loňské druhé místo Jaroslava Pallase . Všichni soutěžící získají cenné body do světového žebříčku saunérů – Saunaranking.com. SaunaFest je za krátkou dobu své existence považován za jednu z nejprestižnějších evropských saunových událostí.

Na SaunaFest přijedou nejlepší saunéři ze světové špičky, například Fabian van Dijk z Nizozemska, Egri Csába z Maďarska, Italové Renato a Luca, v porotě bude působit Lay Pang Ong z Dánska. Naším cílem je připravit zajímavý program pro širokou veřejnost, upozornit na prospěšnost pravidelného saunování a pomoci rozšířit saunové ceremoniály do dalších míst v ČR,“ říká Pavel Hofrichter, člen představenstva České asociace wellness, odborník na zážitkové saunování a ředitel produkční společnosti RAIN.cz, která zajišťuje organizaci akce.

Smyslem SaunaFestu totiž není jen samotná soutěž. Jde také o výměnu zkušeností a možnost inspirace, kterou uvítají hlavně odborníci z hotelů a sportovních zařízení i další wellness profesionálové,“ dodává Pavel Hofrichter, který .ve spolupráci s odborníky ze zahraničí zde bude organizovat i konzultace a workshopy jak právě zážitkové saunování zavést do nabídky saunových světů a saun. Akce je pořádána pod záštitou oborových asociací – České asociace wellness, Asociace pracovníků v regeneraci, Asociace českých aromaterapeutů a Asociace bazénů a saun ČR.