Brněnský spolek Aromaterapie & Bylinky připravil na březen pět tematických workshopů. Jarní týden bylinek (11. – 15. března 2019) nabídne zájemcům kurzy, kde se budou léčivé rostliny čichat, míchat, vařit, vykuřovat i používat jako kosmetická surovina. Tematicky se jarní akce dotýká očisty, regenerace pro zimě a práce s jarní únavou. Do projektu se zapojilo osm lektorek z celé republiky! Podrobný program i přihlášky najdete na webu www.aromaterapieabylinky.cz. Asociace českých aromaterapeutů je partnerem a na programu najdete hned tři absolventky Institutu aromaterapie.

Sérii zahájí 11. března pondělní workshop Kateřiny Polívkové (Dobré vůně – http://www.dobrevune.cz/), která se specializuje na rituální vykuřování bylin. V přednášce účastníci poznají historii jarních svátků a bylinných rituálů, které se k nim vážou. Vonné dýmy budou určeny k očistě prostoru a k dodání energie po zimě. Každý si odnese dvě směsi vyrobené na míru a vykuřovací svazeček z čerstvých jarních bylin.

Úterní (12. 3.) program bude pod taktovkou Otevřené zahrady (http://www.otevrenazahrada.cz/), se kterou spolek spolupracuje také na podzimním Festivalu Aromaterapie & Bylinky. Na své si přijdou milovníci přírodní kosmetiky, protože bylinková dílna se zaměří na regeneraci pleti po zimě. Zájemci se naučí bylinné saunování obličeje pro zklidnění a rozjasnění pokožky. Namíchají si také odličovací mléko z rostlinných olejů a květových vod. Svou péči dostanou také ruce a nehty. A pro celkovou vitalitu si každý připraví svůj čaj pro zdravé ledviny.

Středeční workshop (13. 3.) lektoruje Anna Krutová z Aromaterapie Brno (http://www.aromaterapiebrno.com/) a nese název Jarní aromaterapie. Věnovat se bude celostnímu pohledu na to, co se s tělem i duší děje na jaře. Zaměříme se na podporu jater a lymfy, řešení jarní únavy či výkyvů nálad spojených s proměnlivým počasím. Pro větší psychickou pohodu si účastníci připraví na míru směs vůní do inhalační tyčinky. Dojde na hýčkání pokožky a těla. Každý si připraví vlastní tělový olej z přírodních éterických a rostlinných olejů. Základem dobré nálady je uvolnění! Na závěr si tak všichni užijí masáž rukou.

Čtvrtečním hostem (14.3.) Jarního týdne bylinek bude Veronika Němcová, která žije v Rakousku a je známá pod značkou Aromapflege & Mehr. Tirol (https://aromapflege.tirol/). S touto bylinářkou si účastníci připraví prastarý posilňující nápoj Oxymel. Původně byl vyráběn jako lék na posílení imunity. Tělo ho jednoduše tráví, velmi dobře doplňuje minerály, a proto je oblíben především u sportovců. Každý účastník si připraví z jarních bylin tři různé vzorky oxymelu. Chybět nebude ani přednáška o účincích jarních léčivek.

V pátek (15.3.) završí týden přednáška Heleny Pluháčkové z Mendelovy univerzity, ve které se bude věnovat využítí jarních bylinek v kuchyni. Spolu s lektorkou si účastníci připraví studenou bylinkovou polévku, zelené pesto a bylinkový salát. Zájemci získají spoustu cenných informací o tom, jak a kdy vysévat bylinky, kde je správně sbírat a jak je uchovávat a skladovat.

Více informací o jednotlivých workshopech a vstupenkách se dozvíte na webu: https://www.aromaterapieabylinky.cz/.

Facebook Aromaterapie & Bylinky: https://www.facebook.com/aromaterapieabylinky/

Facebook události: https://www.facebook.com/events/285638575467809/

Kontakt: aromaterapieabylinky@gmail.com