Datum
12. 02. 2022

Místo konání
Libocká 213/39, Praha 6

Lektorka
Kateřina Polívková

„Skrze vůně a doteky vnímám svět. Vždy mě fascinovaly a mám to tak už od dětství. Až jsem dospěla ke studiu a praktikování vykuřování a aromaterapie. Příroda přirozeně voní. A mě moc baví tenhle aromatický a magický vesmír odkrývat i ostatním. Třeba na workshopech vykuřování či aromaterapie nebo při míchaní osobních vůní na míru.

A neustále se učím, od života i od přírody. Absolvovala jsem Institut aromaterapie, věnuju se aroma terapiím, masážím, vůně jsou prostě okolo mne neustále. Moc ráda své zkušenosti a poznatky předávám dál. Takže posledních 5 let přednáším a organizuju kurzy a workshopy. Každá taková událost je obohacením, každé setkání se zájemci o vůně je poučením i pro mne.

Rostlinné oleje jsou mou velkou láskou i součástí každodenního života. Dělám o nich praktické kurzy, kterým říkám „mazané“. A kromě praxe zkoumám jejich vlastnosti a působení i teoreticky, při psaní článků.“

Popis kurzu

Celodenní intenzivní kurz o rostlinných olejích. Náplň kurzu rozšiřuje a doplňuje materiály studia Institutu aromaterapie. Program je zážitkovou kombinací teorie a praxe, včetně míchání směsí, přípravy kosmetických produktů a ukázek konkrétního použití.

Rostlinné nebo také nosné (jak jim říká aromaterapie) oleje jsou jedním z vzácných pokladů přírody. Lidstvo je zná od nepaměti a jsou nepostradatelnou součástí každodenního života – jako potrava, jako kosmetická surovina, ale například také jako zdroj světla. I dnes se používají hojně v mnoha odvětvích!

Jsou oleje velmi dobře známé jako třeba olivový či slunečnicový, oleje speciální svým účinkem jako olej z nimby nebo skočcových semen (ricinový), oleje vzácné, drahé a těžko dostupné jako třeba například kaktusový olej z miniaturních semínek opuncie. V rámci kurzu se podrobně a na vlastní kůži seznámíte s více než 25 vybranými druhy – od těch „obyčejných“ po nejluxusnější. U základních a běžně používaných si doplníte znalosti o méně známé skutečnosti. U exotických či zatím ne tak rozšířených olejů se dozvíte mnoho zajímavého. Prostor dostanou i rostlinná másla. Oleje budeme testovat a zkoušet doslova na vlastní kůži.

Kromě masážního a kosmetického použití (tělo, pleť, vlasy atd.) se soustředíme i na benefity při vnitřním užívání. V jedné z částí workshopu si z olejů připravíme i něco dobrého na zub.

Náplň kurzu
 • Různá dělení rostlinných olejů – účel, původ, vlastnosti apod.
 • Podrobné profily 20 vybraných nejpoužívanějších rostlinných olejů – složení, účinky, specifika
 • Mnoho dalších olejů si představíme ve stručnějším medailonku
 • Zdroje a získávání rostlinných olejů – historie a současnost
 • Složení rostlinných olejů – mastné kyseliny a další látky
 • Testování a ochutnávky olejů
 • Mýty a fakta – co je a co nemusí být pravda v tvrzení prodejců
 • Kvalita, trvanlivost a uchovávání
 • Produkty z olejů – ukázka výroby domácích kosmetických produktů z olejů a másel, receptury
 • Masáže, zábaly, koupele – ukázky a specifika použití
 • Lidská kůže – struktura, typy, péče
Cena kurzu

Cena kurzu je 2.600 Kč, pro zájmové členy OSČA 2.300 Kč, pro odborné členy OSČA 2.200 Kč.
Výhodnější cena pro členy OSČA platí, je-li členství aktivní v kalendářním roce, kdy se kurz koná.
V ceně jsou skripta, materiál na výrobu, obaly a malý dáreček!

Kontakt

kurzy@aromaterapie.cz.

Čas konání

Sobota 12. 2. 2022 10 – 18 h (s přestávkou na oběd)

Katka
olej
pecky

rezervace

Po odeslání přihlášky Vám do 2 dnů zašleme údaje k platbě.

Objednávky pro tuto akci jsou uzavřeny .