Datum
22. 10. 2022

Místo konání
Libocká 213/39, Praha 6

Rostliny – oleje – postupy – využití

Lektorka

Kateřina Polívková – aromaterapeutka, masérka

„Skrze vůně vnímám svět. Vždy mě fascinovaly. Až jsem dospěla ke studiu a praktikování vykuřování a aromaterapie. Příroda přirozeně voní. A mě moc baví tenhle aromatický vesmír odkrývat i ostatním. Třeba na workshopech vykuřování či aromaterapie nebo při míchaní osobních vůní na míru. A neustále se učím, od života i od přírody. Absolvovala jsem Institut aromaterapie, věnuju se aroma masážím a terapiím, vůně jsou prostě okolo mne neustále. Moc ráda své zkušenosti a poznatky předávám dál. Každý kurz je obohacením, každé setkání se zájemci o vůně je poučením i pro mě. Pravidelně publikuju články a videa o vykuřovadlech i éterických olejích.“

Popis kurzu

Macerování v olejích a tucích je pradávný způsob využití léčivých účinků rostlin. Způsoby výroby a použití různých bylinných macerátů jsou popsány ve všech dochovaných zdrojích tradičního léčitelství celého světa. Jejich pozůstatky jsou objevovány a zkoumány archelogy. A dodnes se stále vyrábějí a s úspěchem nám slouží. Třezalkový svatojánský olej zná snad každý, podobně tak téměř univerzální měsíčkovou mast. Můžeme zkusit mnohem širší škálu!

Prakticky maceráty uplatníte nejen ve fytoterapii, ale i v kosmetice, aromaterapii, taky v kuchyni či v péči o domácí zvířata. Možnosti jsou téměř nekonečné. Jejich výroba není nijak složitá. Ale přeci jen jisté zásady a postupy je dobré znát pro ideální účinek, dobrou trvanlivost a kvalitu. Účastníci kurzu si odnesou praktická skripta.

Kurz je vhodný pro širokou veřejnost i odborné aromaterapeuty.

Náplň kurzu
  • Různé druhy olejových macerátů teoreticky i prakticky
  • Postupy jejich výroby
  • Varianty použití
  • Rostlinné oleje a másla vhodná pro výrobu
  • Byliny používané do macerátů a jejich vlastnosti
  • Celý bylinářský rok s maceráty, tedy co kdy sbírat, vyrábět a používat
  • Testování a ochutnávky macerátů
  • Výroba macerátu
Cena kurzu:

Cena kurzu je 1.600 Kč, pro zájmové členy OSČA 1.450 Kč, pro odborné členy OSČA 1.350 Kč.

V ceně kurzu jsou skripta i materiál na výrobu vlastního produktu.

Kontakt:

kurzy@aromaterapie.cz

Čas konání

Sobota 22. 10. 2022 10 – 16 h

rezervace

Po odeslání přihlášky je automaticky generován potvrzovací e-mail s bližšími informacemi. V případě, že jej neobdržíte, zkontrolujte prosím složku spam.