Její téma na konferenci je o partnerství, kvalitě života a gynekologických obtíží.

1) Jak si užíváte léto?
V červnu jsem jela na výlet z Roudnice nad Labem podél Labe před Porta Bohemica do Německa, až za Hamburg do delty v Severním moři, pak na Rujánu, kde jsem byla naposledy jako dítě, a zpět domů. Byl to velmi poučný výlet a na vlastní kůži jsme zažili měnící se klima – bylo tropické počasí, tráva byla spálená, krajina se změnila ze zelené na žlutou savanu, podél polovyschlého koryta Labe byly uschlé břízy a borovice, v Děčíně byl hladový kámen celý na suchu a od Drážďan dál bylo koryto lemováno pruhem popraskaného suchého břehu několik metrů širokého z obou stran. Vrcholem byla návštěva oceánia, kde virtuální prohlídka dna oceánu ukazuje hromady plastů a vraků tankerů a lodí.
Nejdojemnější byla velká hala se zpěvem velryb a delfínů a k tomu dramatická čísla o vyhynulých druzích kytovců a poklesu populací velryb. Na konci prohlídky si člověk připomněl pár faktů o rejdařství a monopolu jednoho bohatého Nora, o brutálním znečištění moře ropou a mazutem a podíval se do na skládku vraků. Výsledkem mého výletu bylo, že jsem brečela a byla v depresi. Ulevilo se mi teprve začátkem srpna, když jsem zjistila, že tráva je celkem sytě zelená a ráno padá rosa. 

2) Máte tři děti a jste lékařka. Jakými metodami je nejčastěji léčíte, když jsou nemocné?
Můj syn má celiakii a dcera laktátovou intoleranci, ale to nepovažuji za nemoc, ale za civilizační důsledek toho, jak vyrábíme potraviny a jak se chováme v zemědělství. Jinak byli moje děti zdravé a kromě trochu komplikovaného vaření jsem je nijak neléčila.

3) Máte nějaké zkušenosti s éterickými oleji?
Líbí se mi to, zdá se mi, že ženy, co je používají, mají krásnou pleť a takovou jemnější energii. Já jsem pasivní uživatel toho, co mi někdo namíchá a dá, což se díkybohu děje docela často.

4) Je něco, co byste se ráda dozvěděla z přednášek letošní Aromakonference?
Já bych si přála, aby kromě informací konzumovaných v sedě, jsme také čichaly a tančily a možná i zpívaly.