Vyjde v nakladatelství One Woman Press nějaká nová kniha o aromaterapii?

V srpnu vyjde Hydrolaterapie – léčba hydroláty od švýcarské autorky Lydie Bosson. Kniha je plná informací o praktickém využití hydrolátů. Lydie se aromaterapii i hydrolátům věnuje více než 20 let. Od roku 2001 vede spolu s manželem Philippem školu Usha Veda, kde se vyučuje nejen aromaterapie, ale také ájurvéda.

Jaký je Tvůj oblíbený letní olej?

Pokud hovoříme o éterických olejích, tak mám oblíbené různé směsi. V létě mi asi nejvíce voní bylinky. Například loni jsme si s klienty na parfumerářském semináři namíchali jednoduchou letní vůni z lavandinu super, geránia a heřmánku římského. Je to velmi příjemná a osvěžující vůně. Z rostlinných olejů je mým oblíbencem moringový olej; je výživný pro suchou pleť, vhodný na ochranu proti povětrnostním vlivům v létě i v zimě. Je to jeden z anti-age olejů, jako třeba arganový.

Co si v létě klienti nejvíce objednávají?

Levanduli – hydrolát i éterický olej. Pak samozřejmě aloe vera gel. A obecně se dá říci, že v podstatě všechny rostlinné oleje na ošetření pleti, od mandlového až po karité. Všichni se asi připravují na to, že se spálí na slunci 🙂

Kde jsi se potkala s éterickými oleji?

V polovině 90. let u své kosmetičky. V dětství jsem ráda četla knihy o starověku, kde se často psalo o tom, jak se lidé mazali vonnými oleji a mastmi. No a u mé kosmetičky se mi to podařilo zažít a zjistila jsem, že se tomu říká aromaterapie. Od té doby se o éterické oleje zajímám a pracuji s nimi.

Marie Noe o sobě říká:

Mám štěstí, že se mé různorodé zájmy v průběhu let transformovaly z laické na profesionální úroveň a staly se z nich profese, které se vzájemně doplňují: 

  • Nakladatelka. Roku 1997 jsem založila malé nezávislé nakladatelství One Woman Press a od té doby jsem vydala téměř 70 knih. Několik z nich se věnuje tématu aromaterapie.
  • Dovozce. Od roku 2011 dovážím aroma produktovou řadu Oshadhi německé firmy Ayus a od roku 2017 spolupracuji s francouzským výrobcem niche parfémů Gaglewski.
  • Lektorka. Na kurzech a seminářích předávám své znalosti o éterických olejích a dalších surovinách používaných v aromaterapii a také zkušenosti s jejich bezpečným použitím. Svůj přístup jsem nazvala informovaná aromaterapie.