Irena Kubicová je učitelka jógy, žije a tvoří v Českém Švýcarsku, je majitelkou „eco“ penzionu Bohemian Cottage a autorkou projektu Prolínání Světů.

Jak si užíváte letošní léto?

Po několika náročných letech v podstatě bez pauz, si letošní léto a vůbec celý rok užívám v klidnějším režimu. Naučila jsem se lépe plánovat, a i z tohoto důvodu mám letošní srpen zcela volno. Dělám si, co chci, každé ráno jdu na hodinu do lesa běhat, pak se vykoupu v  biotopu a začne mi krásně den. Čas trávím se svými dětmi a manželem, v létě neodjíždíme do zahraničí, je tady tak krásně, že rádi zůstáváme, podnikáme výlety pěšky i na kole. Je to opravdu radost.

Máte za sebou řadu škol a spoustu kurzů. Co z toho vás teď „živí“?

Vše, co jsem kdy vystudovala a zažila, se svým způsobem integruje do přístupu k mým studentům, ke studentům jógy. Ať už to je farmacie, která mi velmi pomáhá právě při výuce a konzultacích spojených s hormonální jógovou terapií, ale i jógou jako takovou, nebo třeba kreativita a svobodná tvorba, kterou jsem sytila během studia na DAMU. Kurzy jsou jako puzzle, skládají celkový obraz a přístup k lidem. Živí mě učení jógy a provozování rodinného penzionu.

Používáte doma éterické oleje?

Éterické oleje používám denně, jelikož jsem nadšená podporovatelka přírodní aromaterapeutické kosmetiky. V kraji, kde žiji, působí Nobilis Tilia, se kterou jsme dlouhá léta ve spojení. Jelikož mi také dává smysl chovat se regionálně, je to i další důvod k nákupům právě u nich. Ale jsem i experimentátorka, na cestách, když něco objevím, ráda si koupím a zkouším. Z mé původní profese lékárnice jsem si odnesla také nadšení z možností přírodního léčení, využíváme tedy i v této oblasti mnoho olejů. V neposlední řadě učím kurzy výroby domácí kosmetiky, sice již sporadicky z důvodu nedostatku času, ale sytím alespoň naše hosty v penzionu domácí kosmetikou.

Jaké je Vaše oblíbené místo?

Jsem ráda doma. To je tak esenciální potřeba. Bydlíme na kopci, u lesa, všechno tu je. Stromy, louky, výhled, zvířata, vítr… Je to mé oblíbené místo, za které jsem nesmírně věčná. Přesto velmi ráda cestuji, potkávám se s lidmi a jinými kulturami. Miluji Francii!