Na co se těšíš letos v létě?

Já se každý rok těším na léto a v létě se těším z léta. Je to pro mě čas, kdy moje vlastní solární elektrárna čerpá zásoby na zimu. Takže se raduji

z tepla, slunce, dlouhých večerů venku, z trávy, kvetoucích luk, bylin na zahrádce i všude kolem, z plodů a vůní. Jsem takový očuchávač všeho. Těším se z otevřených oken a dveří, kdy se voňavý vzduch dostává dovnitř. Koukám na motýly a včelky, hodně chodím a nasávám jako houba všechnu tu krásu kolem. Mám ráda náš kraj a kam se podívám, tam je mi milo. Takže nemám nic konkrétního, na co bych se těšila, baví mě prostě léto!

Jaké éterické oleje a hydroláty používáš v poslední době a na co?

V létě moc nepoužívám difuzéry a oleje do prostoru, maximálně když potřebuji přebít „vůni“ mokrého psa. To mám po ruce rozprašovač s mandarinkou nebo citronem. Letní klasika je levandule a tea tree na oděrky, štípance, spáleniny, namožené svaly… Z hydrolátů vede růže, jak jinak, ale testujeme nového dodavatele pro levandulový a heřmánkový hydrolát, které jsou teď v horkém létě úžasné. Nepřestává mě bavit lípa, takže ji momentálně používám nejvíc ze všech olejů pro běžnou denní péči do oleje a krému. Dokonce předčila v oblibě i můj léta milovaný nard. Na masáž mám v létě ráda základ z kokosového oleje s něčím exotickým, jako je například ylang-ylang nebo mimóza, nově si užívám frandžipánii a magnólii, které zařazujeme na podzim do nabídky, takže testuji s velkou chutí! Spojení kokosu s exotickou vůní mi připomíná, že jsem v létě na dovolené pořád a svojí občasností vyvažuje mé zakotvení v domácí lípě 😊

Co je nového na Vlčí Hoře?

U nás se toho od začátku roku změnilo hodně. Především máme novou skladovou halu, kterou se povedlo citlivě zasadit do okolní krajiny, takže připomíná stodolu a v červnu jsme se do ní nastěhovali. Probíhající rekonstrukce výrobních prostor, které nám dobře sloužily posledních patnáct let, s námi hraje hru na škatulata, takže jsme pořád v nějakém přesouvání. Zahrada nám zato kvete do krásy a vloni zasazené rostlinky jsou letos nádherné. Zaléváme je z nové velké podzemní jímky na dešťovou vodu. Děti mají v zahradě nové houpačky z přírodních materiálů a taky informační cedulky v zahradě jsou nově osazené. Celý rok oslavujeme výročí 25 let firmy, takže mimořádných a veskrze příjemných akcí je mnoho.

Na konferenci máš zajímavé téma, řešila jsi někdy podobné otázky s Tvými klientkami?

Čas od času téma sexuality u mých klientek vyplynulo, ale většinou až po nějakém čase, když jsme měly navázaný důvěrnější vztah. Ženy se často za potíže ve svém intimním prožívání stydí a já to nemám jinak. Určitá forma studu je přirozená a patří k naší kultuře, zároveň existuje mnoho předsudků a potíží, jejichž počátek spadá do dětství či dospívání a zaslouží si terapii. To ale není smyslem tématu, které chci na konferenci představit. Tím je, že každá jsme jiná, ale přesto najdeme v oblasti milování a prožívání sexuality leccos společného. Vhodný výběr éterických olejů nás pak může v této oblasti posunout žádoucím směrem, ať už je naše přání jakékoliv.