Vyučuje předměty

Vědecké základy tvorby a kvality éterických olejů

Kontakt

g.olsanska@gmail.com

Původním povoláním je farmaceutická laborantka. Na Agronomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně vystudovala obor fytotechnika, ochrana rostlin a následně obor Speciální produkce rostlinná. Absolvovala Doplňující studium pro pedagogy. Během studia a práce VŠ učitelky se v České republice a v zahraničí řešila vědecko-výzkumné projekty se zaměřením na pěstování a kvalitu léčivých, aromatických a kořeninových rostlin.

Pracovala jako vedoucí laboratoře pro kontrolu kvality léčivých rostlin, jako samostatný vývojový pracovník v potravinářství/kosmetice v ČR a v SRN. V současné době se po delším pobytu v zahraničí vrací s rodinou do České republiky. Bude se věnovat vývoji produktů, podpoře malých firem a živnostníků ve zmíněných oborech a aromaterapii.

Aromaterapie ji začala zajímat během zahraničních stáží ve Skotsku, jejími učiteli a tutory byli Dr. Kateřina Svoboda Brooker a prof. John D. Brooker. Výuku předmětu na Institutu Aromaterapie převzala v roce 2017. V tomto oboru se zaměřuje na biochemii éterických olejů, bezpečnost, toxicitu, kvalitu, na udržitelnost pěstování a výroby surovin.

Její dlouhodobá vize je návrat léčivých, aromatických a kořeninových rostlin na česká a moravská pole.