Historie české přírodní kosmetiky z Vlčí Hory se začala psát už v roce 1994, kdy vznikla nejprve značka Nobela. Tu založil PaeDr. Zbyněk Šedivý, odborník na léčivé rostliny. Od samého začátku se soustředil na vývoj kvalitní aromaterapeutické kosmetiky s maximálním využitím kvalitních přírodních surovin. Po několika letech jméno změnil na Nobilis Tilia, podle latinského překladu názvu města Krásná Lípa, kde až do roku 2003 firma sídlila. Mezitím začala na vývoji nových produktů se Zbyňkem Šedivým spolupracovat diplomovaná aromaterapeutka Adéla Zrubecká. Oba se aktivně podíleli nejen na propojování svých odborných znalostí při tvorbě kosmetiky, ale také na vzdělávání veřejnosti v oblasti aromaterapie ať už v rámci kurzů pořádaných samotnou společností, nebo v rámci odborných seminářů Institutu aromaterapie. V roce 2003 pak Nobilis Tilia přesídlila na okraj Národního parku České Švýcarsko do Vlčí Hory poblíž Krásné Lípy, kde působí dodnes.

Přesto málokdo tuší, že právě tady, v nenápadné budově, vzniká pod značkou Nobilis Tilia nejširší nabídka přírodních a bio výrobků pro péči o vlasy, pleť i tělo, a to jak pro ženy, muže i děti.

Respektujeme individualitu osobností, které jsou našimi zákazníky a nesnižujeme kvalitu kvůli ceně. Přejeme všem našim zákazníkům, současným i budoucím, aby v našich výrobcích našli potěšení těla i ducha a aby spolu s námi objevili kouzlo vůní, které náš život činí bohatším.“

 

Základem při tvorbě receptur jsou kvalitní rostlinné oleje a 100% čisté éterické oleje. Nobilis Tilia má své vlastní vývojové oddělení, které hledá nové bioaktivní látky a navrhuje tak účinné a fungující receptury. Dlouhodobou strategií firmy je vyvíjet výrobky, které splňují kritéria pro certifikaci přírodní kosmetiky a biokosmetiky (CPK a CPK BIO).

Nobilis Tilia má ve svém sortimentu výrobky pro specifické skupiny jako např. těhotné ženy, šestinedělky či kompletní kosmetickou péči pro osoby s problematickou a ekzematickou pokožkou. Velmi oblíbená je také dětská kosmetika. V portfoliu najdete velký výběr kvalitních rostlinných olejů pro profesionální masáže, kosmetické ošetření či pro vnitřní užívání. Vedle široké nabídky éterických olejů z celého světa (včetně BIO kvality), lze uvést rozsáhlý doplňkový sortiment jako jsou zajímavé knižní tituly z oblasti aromaterapie, dále praktické aromalampy, difuzéry, zvlhčovače vzduchu a neglazovaná keramika. Pro potřeby aromaterapeutů nabízí Nobilis Tilia obaly na výrobu vlastních aromaterapeutických směsí.

Svět vůní ve Vlčí Hoře

Návštěvnické centrum Nobilis Tilia ve Vlčí Hoře nabízí prostory pro relaxaci i vzdělávání, reprezentativní podnikovou prodejnu a venkovní prostory bylinné zahrádky. Je příjemným zastavením na turistické trase blízkého Národního parku České Švýcarsko. Relaxovat, ale i vzdělávat se můžete v expozici, která vás provede příběhem Nobilis Tilia a jejími hodnotami, nebo v botanické ukázkové zahrádě, která je jednou z mála veřejných zahrad založených na principech permakultury. Pěstují se zde siličnaté rostliny, místní druhy a staré odrůdy v zájmu jejich udržení, to vše zejména pro výukové účely.

Pod střechou Návštěvnického centra probíhají také odborná školení, kurzy o aromaterapii, produktech, zdravém životním stylu, pěstování bylin, péči o zahradu, ale i setkávání při tvořivých sobotách. V prodejně, která skýtá prostor nejen pro prezentaci širokého portfolia výrobků, ale také koutek pro tvorbu vlastního osobitého parfému, vám rádi poradí s výběrem nejvhodnějších produktů přímo pro vás. Každý rok v červnu se v areálu Nobilis Tilia konají Svatojánské slavnosti bylin s bohatým kulturním programem, zajímavými přednáškami, workshopy a zábavou pro děti.

Novinky 2018

Letošními novinkami je kompletní péče o pleť s prvními vrásky s vůní lípy – Detoxikační lipová péče – a luxusní anti-age péče s růží damašskou – Anti-Age de luxe.

Pro aromaterapeutickou praxi jistě využijete vzácný olej z lípy v jojobovém oleji. Vzácné a drahé éterické oleje či absolue smíchané s jojobovým olejem představují možnost, jak využít vzácné vůně jako přírodní olejový parfém nebo jak si pořídit nákladný olej za přijatelnou cenu. Lípa má sladkou květovou vůni s medovými podtóny, která navozuje uvolnění a zmírňuje projevy stresu na duši i na pokožce. Energeticky harmonizuje a otevírá srdce. Je vhodná pro pleť s prvními vráskami, zmírňuje podráždění a suchost pokožky.

 

Nobilis Tilia
www.nobilis.cz
nobilis@nobilis.cz, 412 383 421